Erdoğan’dan partisine seçim talimatı

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın partisinin teşkilatına, "2023 seçimlerine hazırlanın" çağrısı yaptığı belirtildi.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında önceki gün düzenlenen AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında AKP Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz sunum yaptı. Toplantıda 2023 yılında yapılacak seçimlerle ilgili planlanan saha çalışması, Meclis açıldıktan sonra ilk kez ayrıntılarıyla anlatıldı. AKP’nin seçim çalışmasının anlatıldığı sunumda, sandık yönetim kurullarının çalışmalarının önemi belirtildi. Hürriyet’ten Gizem Karakış’ın haberine göre, Erdoğan’ın sunumun ardından, “2023 seçimlerine hazırlanın. Çalışmalarınızı hızlandırın. Sürekli sahada olun, yaptıklarımızı iyi anlatın. Tam gaz devam ediyoruz” talimatını verdiği öğrenildi.

Erdoğan’ın bu kapsamda il ziyaretlerinin yoğunlaşacağı, bu ziyaretlerde çiftçilerden muhtarlara, vatandaşlarla bölgeye ve şehre özel programlarda buluşacağı belirtildi. AKP’nin Genel Merkez sahası içine yapılacak yeni binasıyla ilgili son çalışmalar da Erdoğan’a sunuldu. Seçimler öncesinde bu binanın kullanılacağını ifade eden Erdoğan, “Geç kalmayalım, yaza bitirelim” talimatı verdi.