Evinizin enerji verimliliğine yatırım yapın

Isı yalıtımsız binalarda oturan vatandaşlar kışın ısınmak, yazın ise serinlemek için, yalıtımlı binada oturanlara göre iki kat daha fazla enerji harcarken, bu harcamalar vatandaşın cebine olumsuz şekilde yansıyor.

VERİMDER İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emre Alkin 31 Ekim Dünya Tasarruf gününe özel verdiği mesajda yapılarda en fazla enerji kaçağı, ısı yalıtımı olmayan binalarda oluştuğunu belirtirken “Kış aylarında 500 liralık masrafı olan bir dairede, mevcut mevzuata göre ısı yalıtımı uygulandığında bu rakam 250 liraya inebilir” diyerek ısı yalıtımının hem vatandaşın cebine hem de ülkemizin cari açığına olan katkısını vurguladı.


1924 yılından bu yana her yıl 31 Ekim günü dünyada tasarruf günü olarak kutlanıyor. Kamuoyunu yapılarda ısı yalıtımı, enerji verimliliği ve tasarrufu konusunda bilinçlendirmek ve toplumumuzda farkındalık oluşturmak amacıyla kurulan Yapılarda Enerji Verimliliği – VERİMDER İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emre Alkin; “Enerjiyi verimli kullanamamaktan dolayı cari açığımızı kapatamıyoruz, cari açığımızı kapatamadığımız için döviz kurları hep sıcak kalıyor, döviz kurları sıcak olduğu için enflasyon yüksek, enflasyon yüksek olduğu için faizler yüksek” dedi.

Loading