Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

30-31 Ekim 2021 Burç Yorumları

Gölge

Karanlıkta… Nasıl büyür gövden? Karanlıkta… Az ışık vurunca nasıl da heybetli görünürsün? Karanlık… Seni olduğundan büyükmüş gibi gösterir… Oysa… Işık yanınca senden hiçbir şey kalmaz… Işık yanınca fark edersin aslında hiçliğini…

Bugün… Ay Başak Burcu’nda seyir ediyor… Ay Başak Burcu’nda dolaşırken kendimizi eleştirinin tatlı lezzetine kaptırabiliriz. Şükredeceğimiz yerde şikâyet dilekçeleri doldurabiliriz. Kendi dağınıklılığımızı görmeyiz ama başkalarında kusur arayabiliriz. Duygularımızı göz ardı edebilir, fayda-zarar hesabı yapabiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı.

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Hem şikâyet ediyorsun, hem de vazgeçmiyorsun işleri yapmaktan. Güvenmiyorsun çalışma arkadaşlarına. İçine sinmiyor kendinden başkasının yaptıkları. O zaman neden şikâyet ediyorsun?

Boğa ve Yükselen Boğa

Bugün… Bahçeyle, toprakla uğraşmak için güzel bir gün. Evet, artık mevsim sarı rengin hakiminde. Dallar kurudu, yapraklar düştü. Yine de bahçeyi toparlamak iyi gelebilir sana. Ne dersin?

İkizler ve Yükselen İkizler

Bugün… Hayatının başlangıç noktasını düşünebilirsin. Sadece doğduğun anla mı başladın yaşamaya? Yoksa her yaşadığın ayrılık yeni bir başlangıç mı getirdi hayatına?

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Bugün… Mükemmel ve kusursuz bir şey yapmak isteyebilirsin. Mükemmel ve kusursuz bir plan… Mükemmel ve kusursuz seyahat planı… Kısa bir yolculuk… Arabayla… Yol nereye götürürse…

Aslan ve Yükselen Aslan

Bugün… Yine keskin virajların var. Sınırların bir de… Kimsenin o sınırdan geçmesine izin vermemelisin… Zaten vermiyorsun… Kırmızı ışık yakıyorsun hep sınırını geçmek isteyenlere. Evet, emek harcadın ve kazandın.

Başak ve Yükselen Başak

Bugün… Senli zamanların başlangıcı… En azından bugün… Kendine yeni ve yeniden şekillendirmek için… Doğum haritana eşlik eden Güneş ve gökyüzünde dolaşan Ay birleşiyor. Ve sana yeni ay enerjisiyle yeni şeylere hazırlıyor.

Terazi ve Yükselen Terazi

Bazı huylar gerçekten sana yakışmıyor. Kendini eleştirme huyun mesela… Kendinde sürekli kusur arayışın… Kendini beğenmeyişin… Artık alışkanlık haline dönüşüyor yavaş yavaş bu huy sende… Dikkatli olmalısın.

Akrep ve Yükselen Akrep

Bugün… Yine temizlik var… Camlar ayna gibi… Dışarıyı net görüyorsun… Aslında pencereden bakmaya gerek yok. Dışarıyı net görebilmek için… Sadece bir şey gerekli. Dışarıya çıkmak…

Yay ve Yükselen Yay

Bugün… Hizmet odaklısın yine… Bir dakika yerinde duramıyorsun. Oradan oraya koşturma içindesin… Peki, bu kadar koşturmanın sonucunda neler var elinde? Somut veriler var mı mesela yaşam odalarına dair?

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Bu ne yaman çelişki böyle. Bir yanda huzur, sakinlik arıyorsun. Öte yandan ilk fırsatta kavga çıkarıyorsun. Bir yanda güven duymak istiyorsun. Öte yandan dedektif gibi araştırıyorsun. Karar ver. Sen ne istiyorsun?

Kova ve Yükselen Kova

Bugün… Kendi kişisel dönüşüm öykünü yazmaya ne dersin? Bazı huylarını bırakabilirsin… Mesela durmadan şikâyet etmeyi… Mesela kurallar koymayı…

Balık ve Yükselen Balık

Bugün… Tam karşıdan ses veriyor Ay ışıkları sana… Tam senin karşın… Tam senin zıttın… Ama senin gölgelerin…