Ösen’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) İzmir İl Başkanı Seda Kaya Ösen, Cumhuriyet’in kuruluşunun 98. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Ösen, 98 yıl önce temeli atılan bu hazineyi korumanın, mutlu ve müreffef bir gelecek için büyük önem taşıdığının altını çizdi. 

Cumhuriyet’i miras bırakan kadroların, tüm dünyaya örnek olacak bir kurtuluş hikayesi yazdığını dile getiren Ösen, aynı kararlılığın adalet, özgürlük, eşitlik ve kalkınma hamlelerinde de gösterilmesi gerektiğini belirtti. Gelecek nesillere verilecek en güzel hediyenin, Cumhuriyet’in değerlerini korumak ve onu çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak olacağını söyleyen Ösen, ‘Bizler de hukukun üstün olduğu, demokratik değerlerin benimsendiği, farklılıkların zenginlik kaynağı olarak görüldüğü bir ülkeyi gençlerimize miras olarak bırakmalıyız. Cumhuriyet’in kuruluş ilkelerinden taviz vermeyerek atacağımız her adım, bizlere istikrarın kapısını aralayacak, ekonomik ve toplumsal alanlarda yaşanan her türlü problemi bertaraf edecektir. Bu bağlamda; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve özlemle anıyorum’ dedi.