29 Ekim 2021 Burç Yorumları

Bana saygı duy

Sınırların var… Çizdiğin sınırlar… Sınırlarının nerede başladığını ve nerede bittiğini bir tek sen biliyorsun. Konuşmak istemediğin kimseyi aramıyorsun… Görüşmek istemediğinle bir araya gelmiyorsun. Sevmediğini sever gibi yapmıyorsun… Ve bu sınırlarına saygı duyulmasını bekliyorsun elbette. Tek bir şeyde sınır tanımıyorsun… Öğrenmekte… Sahi bugün kaç sayfa kitap okudun?

Bugün Güneş Akrep ve Satürn Kova arasında zorlayıcı bir görünüm var… Her ne kadar eşitse de tüm kenarlar, bize hayatın karelerini sunuyorlar… İlişkilerimizde zorlanabilir, soğuk ve mesafeli tavırlar sergileyebilir, katı davranışlarda bulunabilir, başta baba olmak üzere otorite figürleriyle çatışmalar yaşayabiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Bir umuttur yaşatan insanı… Ne güzel şarkı değil mi? Sende ne güzel düş gücü var, kaynak sıkıntısı çekmiyorsun. Ama düşlerin hayata geçmesi içi bazen de maddi kaynaklara görev düşüyor. Bu konuyla ilgili uzun uzadıya konuşmaların var iç sesinle, öyle değil mi?

Boğa ve Yükselen Boğa

Aynı evde yaşamak, aynı evde yaşamak anlamına gelmiyor. Çoğu zaman senin siyah dediğine, o beyaz diyebiliyor. Senin beğenilerini, o beğenmiyor. Ortak dil geliştirebilmek, ortak hayat kurabilmek zor… Kısaca, evlilik zor iş galiba.

İkizler ve Yükselen İkizler

Sınırları aşmak istiyorsun. Ama önce insan kendi sınırını aşmalı öyle değil mi? İş ortamın, çalışma arkadaşların pek bir yorucu bu aralar… Neden her şeyi yanlış anlıyorlar? Neden doğru sayfada yayımlanmıyor söylediklerin? Bugün tam da bu hali üzerindeki… Kaçıp gitmeli ama nereye?

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Bir aşk arıyorsun, bir ilişki beklediğin… Lakin kendini dönüştürememek tek sıkıntın… İstediğin nedir? Neden her durumdan kriz çıkarıyorsun? Gerginsin… Suçu kimseye yükleme… Senin anlayabileceğin gibi anlatırsam, sevmek ciddi bir iştir ve ancak yürekli olana yakışır.

Aslan ve Yükselen Aslan

Aynı noktada takılıp kalıyorsun. Bir türlü çıkamadığın karenin içindesin. Çıkmak için çabalıyorsun elbette. Ama yeterli değil. En ufak olumsuz geri bildirim seni çekiyor yine aynı köşeye.

Başak ve Yükselen Başak

Sağlığının kıymetini, değerini kaybedince bilmemeli insan… Zaten, hep öyle olmaz mı? Ne zaman kaybederiz bir şeyleri o zaman hayıflanırız geçen zamana… Oysaki tüm sinyallerini vermişti sana zamanında… Sen şimdi sağlığını koruma yollarına bak.

Terazi ve Yükselen Terazi

Bir yandan kendine yeni bir uğraş bulma arayışındasın… Sıkıldığında, bunaldığında açabildiğin farklı bir kapı… Şimdi biraz da aklında yaptığın el işlerin, hobilerin, uğraşların var… Belki de bu farklı kapıdan para kazanmak istiyorsun… Bunun için çalışmalarının startını vermek isteyebilirsin.

Akrep ve Yükselen Akrep

Yarışın kendinle… Kendi hayatını düzene sokma çabası içindesin. Sen ve ailen arasında gidip gelmeler. Senin de bir hayatın var kurman ve yönetmen gereken. Biraz zaman tanı kendine… Geçecek.

Yay ve Yükselen Yay

Bu ani değişikliğin nedeni ne olabilir? Farklı bir telaş içindesin. Sosyal medyada daha çok zaman geçiriyorsun sanki. Kardeşinle ilişkilerin nasıl bu aralar?

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Tabağında ne var? Nasıl besleniyorsun? Seni en çok besleyen şeyler neler? Yeni bir eşya almak mı? Yeni bir işe başlamak mı? Yeni bir kazanç noktası mı? Sen karar ver… Hayallerinle mi besleniyorsun? Değerlerinle mi?

Kova ve Yükselen Kova

Ne istediğini bilmelisin. Kendi kendine düşünerek, olasılıklar hesabı yaparak bir noktaya varamazsın. Yapmak istediğin şeyleri, kariyer hedeflerini en iyi sen biliyorsun… Bildiklerini ortaya çıkarmaktan neden korkuyorsun?

Balık ve Yükselen Balık

Kabul… Her şeyi sen biliyorsun… O zaman neden bu korku? Sınırlar seni neden ürkütüyor? Hayatına sınır çizmen gerekiyor. Ne kadar ileri gidebilirsin? Kaç kişi bahçe sınırından geçebilir? Sınır çizemezsen, hayatın yol geçen hanına dönebilir. Ben söyleyeyim yine de…

Loading