16. Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Festivali başlıyor

16.Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Festivali, İzmir Çanakkale yolu üzerinde, Küçükköy Mahalllesi Karlıca mevkiinde “Anıt Ağaç” önünde düzenlenen kahvaltılı sunum ile başlıyor.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Gazeteci Doğan Doğan’ın “Zeytin Silütleri” fotoğraf sergisiyle devam edecek olan etkinlik sonrasında zeytin hasat yürüyüşü gerçekleştirilecek.  Cumhuriyet Meydanı’ndan Büyük Parka kadar devam edecek yürüyüşün ardından Büyük Park’ta stant turu yapılacak. Halk oyunları, animasyon ekipleri, belediye bandosu festival alanında zeytin ve zeytinyağı çekilişleri, zeytinyağı tadım eğitimi etkinlikleri de  programa renk katacak. Devamında çocuklar için, “Barış ve Zeytin “ temalı resim, şiir, kompozisyon yarışmasının ödül töreniyle yapılan resimler sergilenecek.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Ayvalık Belediyesi, Ayvalık Ticaret Odası, Ayvalık Ticaret Odası Laboratuvar Hizmetleri A.Ş, Ayvalık Ziraat Odası ve Ayvalık Esnaf Birliği ortaklığında yola çıkarak daha da güçlü hareket ettiklerini belirten festival yürütme komitesi, şenliğe yediden yetmiş yediye kadar tüm yaştan vatandaşların katılımı için çağrı yaptı.