28 Ekim 2021 Burç Yorumları

İhtiyacım var

Bazen söylemekte zorluk çekiyorsun ihtiyaçlarını… Yardım eli uzansın diye bekliyorsun… Ama yardım istemekten kaçınıyorsun… Peki, sen söylemezsen kim nereden bilecek neye ihtiyacın olduğunu? Sonra da yalnızım diye feryat ediyorsun…

Bugün Ay gururlu, cömert, yüksek egolu Aslan Burcu’nda dolaşıyor… Ve biz de bu sayede kalbimizi dinleyebiliriz. İçimizde sevgi büyütebiliriz. Cömert davranışlar sergileyebiliriz. Kendimizi egonun tuzağından, kibirden, ukalalıktan uzak tutmaya çalışabiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı.

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Bugün… Hayatın keyifli yönlerinin tadını çıkarabilirsin. Yüzünde dünyaya meydan okuyan bir ifade… Çünkü uyandın ve yeni bir gün olduğunun farkına vardın. Gösteriş kumkuması olanlar ne çok canını sıkıyor… İyi ki öyle değilsin… Yoksa…

Boğa ve Yükselen Boğa

Bugün… Noktalama işaretlerini doğru ve yerinde kullanıyorsun. Anlamadığını soruyorsun… Anlatmak istediğinde iki noktayı ihmal etmiyorsun… Virgül kullanıyorsun uzun yorgunluklarını arasına… Ve noktayı koyuyorsun biten her duygunun ardına…

İkizler ve Yükselen İkizler

Bugün… Bilgilerini, hayata dair öğretilerini paylaşama arzusu içinde olabilirsin. Başkalarının hayatlarını kurmaya yardımcı olmak niyetinde olabilirsin. Ama yok… Bekle… Herkes kendi yolunu kendi bulmalı… Sen yardım etmek istersin, karşındaki hayatına karıştığını düşünebilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Bugün… Çoğu zaman bilemiyoruz neye ihtiyacımız olduğunu… Çünkü oturup düşünmüyoruz. Çünkü temizlenecek evimiz var. Akşam yemek hazır olmalı. İşler tam zamanında bitmeli. Faturaların son ödeme tarihleri geçmemeli… Gerçekten ihtiyacın ne?

Aslan ve Yükselen Aslan

Bugün… Senin bildiğin, tanıdık bir duyguyla karşılaşabilirsin. Hevesli, coşkun, gururlu, cömert ve sevgi dolu… Güneş’ine yaklaşıyor Ay… Güneş’inle birleşiyor Ay… Ve sana yeni hevesler, yeni heceler getiriyor… Yeniden sahneye çıkabilmen için.

Başak ve Yükselen Başak

Bugün… Eskilerini atmaya kıyamıyorsun değil mi? Eski eşyalarına sıkı sıkıya bağlısın… Eski eşyalarınla aranda özel bir bağ var sanki… Eskiye niye bu kadar tutkunsun? Yeniden niye korkuyorsun? Alıştığın için mi? Yoksa kolayına geldiği için mi?

Terazi ve Yükselen Terazi

Bugün… Heveslerinin kursağında kalmasına izin vermemelisin. Üzerine gitmelisin bilhassa umutlarının… Kararlı olmalısın… Cesur olmalısın… Sonuna kadar savunmalısın umutlarını… Heveslerini… Sen sahip çıkmazsan umutlarına, kim sahip çıkabilir?

Akrep ve Yükselen Akrep

Bugün… Aklın yine rahat bırakmıyor seni… Yine seninle… Fazla sorgulayıp fazla araştırdığın için mi bu kadar rahatsızsın? Bazen bilmemek daha iyi gelebilir insana… Bu arada işinde başarılı bir gün bekliyor seni.

Yay ve Yükselen Yay

Bugün… Yol hazırlıkların tamam mı? Yolunu kaybedersen bulmak için gönül pusulan… Büyük ölçekli akıl haritan… Taşa, toprağa, kurda kuşa olan sevgin… Karanlıkları aydınlatan bilgi lamban… Tamam, hazırsın artık.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Bugün… Dönüşüm halindesin… Kendini sevme halinde… Kendine cömert davranma halinde… Gururunu bir kenara bırakma halinde… Kendini sahneye koymaktan çekinmeme hali. Bu son cümle pek sana uymadı… Sen ne olursa olsun sevmezsin sahneye çıkmayı.

Kova ve Yükselen Kova

Bugün… Tam karşı kıyıdan yükselen bir Ay var… Tam karşında… Sana karşıt… Sana karşı… Sen çoğul konuşurken, o tekil konuşuyor… Sen herkesi severken, o bir tek kendini seviyor… Sence gölge yanın olabilir mi kendini beğenmişlik?

Balık ve Yükselen Balık

Bugün… Sağlıkla ilgili konularla daha fazla haşır neşir olabilirsin. Sağlığını korumak için kontrollerini yaptırabilirsin. Belki sırt ağrının nedenini daha iyi görebilirsin… Herkesin yükünü almazsan omzuna…