Yeşildere’de dönüşüm

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir’in Konak ilçesindeki Yeşildere bölgesinde örnek bir dönüşüm projesini yapacaklarını duyurmuştu.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği İzmir programında, Konak ilçesinde bulunan Yeşildere bölgesinde örnek bir dönüşüm projesi başlatacaklarını duyurdu. Görüntüsüyle dikkat çeken Yeşildere bölgesi için “İzmir’e yakışmadığını düşünüyorum” diyen Kurum, “Yeşildere bölgesinde inşallah örnek bir dönüşüm projesi yapacağız. 500 konutla başlayacağız. Etap etap da o dönüşüm projelerini yürütmek istiyoruz” açıklamasını yapmıştı.

Ön çalışma başladı

Bakan Kurum’un müjdesinin ardından bölgede oturan vatandaşları kentsel dönüşüm heyecanı sardı. Projenin ön çalışmasının başladığını söyleyen AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş da bölgeyi ziyaret etti. Başdaş, Yeşildere için başlatılacak kentsel dönüşümün tüm İzmir’e örnek bir proje olmasını hedeflediklerini bildirdi.

Mehmet Sait Başdaş, projenin İzmir’e örnek olmasını hedeflediklerinin altını çizerek, buradaki görüntü kirliliğinin sona ereceğini umduklarını söyledi.