İTB’den meme kanseri farkındalık ayında özel etkinlik

Kurulduğu tarihten bu yana toplumsal açıdan önem arz eden konularda üzerine düşeni yapmayı misyon edinen İzmir Ticaret Borsası, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de “Meme Kanseri Farkındalık Ayı” olarak kabul edilen Ekim ayında, bu ciddi sağlık sorununun önemine vurgu yapan çalışmalara imza atıyor.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Etkinlikler kapsamında Borsa binasına meme kanserine ilişkin dev pankart asılırken kurumun sosyal medya hesaplarından da tanı, risk faktörleri, korunma, tedavi yöntemleri ve erken teşhisin önemine ilişkin paylaşımlar gerçekleştirildi.

Etkinlikler kapsamında 26 Ekim 2021 Salı günü Borsa ev sahipliğinde bir de Meme Kanseri Bilinçlendirme Etkinliği düzenleyeceklerini söyleyen İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, Borsa olarak birçok sosyal sorumluluk projesi ve farkındalık çalışmasına imza attıklarını belirterek, her sekiz kadından birinin risk altında olduğu böylesine önemli bir konuda da farkındalığı arttırmayı ve yaptıkları çalışmalarla her yıl daha geniş bir kitleye ulaşmayı amaçladıklarını vurguladı.

Düzenlenecek bilinçlendirme etkinliği kapsamında konunun uzmanı doktorlar tarafından meme kanserine ilişkin erken tanı, teşhis, tedavi ve görüntüleme yöntemleri hakkında katılımcılara bilgi aktarılacak. Ayrıca deneyim paylaşımı bölümünde de meme kanseri tedavi sürecini başarı ile atlatmış kişilerin başarı hikâyeleri katılımcılar ile paylaşılacak.

Işınsu Kestelli, İzmir Ticaret Borsası’nın yıllardır büyük bir istikrarla takip ettiği Meme Kanseri Farkındalık Ayı’nda, sosyal medyanın da gücünü kullanarak yapılan bilgilendirici paylaşımlar ve bina dışına asılan pankartla meme kanseri farkındalık ayı etkinliklerine destek verdiklerini ve farkındalık ayının kapanışını düzenleyecekleri etkinlik ile yapacaklarını ifade ederek, “İzmir Ticaret Borsası olarak hem faaliyet alanlarımızda yürüttüğümüz çalışmalar hem de sosyal projelerimizde bütüncül bir anlayışla hareket ediyoruz. Bir yandan nitelikli üretim için eğitime ağırlık verirken, diğer yandan ticaretin etik kurallar dâhilinde sürmesini sağlıyoruz. Tüm bunları yaparken, üyelerimizin özverisi ve desteğiyle toplumsal sorunlar karşısında da aktif bir tutum sergiliyoruz.” diye konuştu.

Kestelli, Borsa organizasyonunda ve İzmir Ticaret Borsası Youtube Kanalı üzerinden canlı yayınla gerçekleştirilecek etkinliğe tüm kadınların katılımından büyük mutluluk duyacaklarını belirterek, “Gelin hep birlikte hem meme kanserine karşı korunma ve tedavi yöntemlerini uzmanlarımızdan dinleyelim hem de konuya ilişkin sorularımız ve görüşlerimizi birbirimizle paylaşalım. Sağlığın önemini daha çok anladığımız bu günlerde, bir arada olmanın birbirimize güç vereceğine inanıyor, tüm kadınları; hikâyelerimizi ve bilgilerimizi paylaşacağımız bu etkinlikte görmeyi temenni ediyorum.”

26 Ekim 2021 Salı günü düzenlenecek etkinliğin program akışı ve konukları ise şu şekilde:

14.00 – 14.15 Açılış Konuşmaları
Işınsu Kestelli – İTB Yönetim Kurulu Başkanı

14.15 – 15.00 Uzm. Dr. Gökben Yaslı

Dünyada ve Türkiye de Meme Kanseri sıklığı, tarama ve korunma yöntemleri

15.00 – 15.45 Uzm. Dr. Feray Saraçoğlu

Meme Kanseri Erken Tanısında Görüntüleme Yöntemleri

15.45 – 16.00 Ayşegül Sarıoğlu Güler

Meme Kanserini nasıl yendim? Gerçek Yaşam Öyküsü / Deneyim Paylaşımı Bölümü

16.15 – 16.30 Soru – Cevap Bölümü