Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

25 Ekim 2021 Burç Yorumları

Kıymetli değerler odası

Neler olmazsa olmasın? Hayatında neler olmasa kendini mutsuz ve huzursuz hissedersin? Aslında hayatında ne çok özel değerler ve hediyeler var farkında olmadığın. Mesela özgürlüğün… İstediğin yere gidebilme özgürlüğü… Mesela çiçekleri koklayabilmek… Mesela istediğin tatlıyı doyasıya yiyebilmek… İstediğin çantayı alabilmek… Kitap okuyabilmek… Müzik dinleyebilmek… Aslında ne kadar değerli…

Bugün… Aşk ve sevgi gezegeni Venüs özgür Yay Burcu’nda seyahat ederken, Neptün’de dolaşan Balık Burcu’yla zorlayıcı bir görünüm yapıyor. Bugün… Duyguların arasında gidip gelebilirsin… Duyguların iniş çıkış yaşayabilir. Bir yanda akıl, bir yanda duygu arasında kalabilirsin. Bugün… Hoşgörülü davranmayı, duyguların alt anlamlarını öğrenmeyi, kısıtlamalar olmadan sevgiyi yaşayabilmeyi deneyimleyebiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır. Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı.

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Kesin çizgilerin var. Üstelik kalın kalemlerle çizdiğin çizgiler. Ama çizgiler siliniyor zamanla. Başka çizgiler çizmen gerekiyor yerine… Gerçekleri fark edip aşırı idealize etmeden karşındakini.

Boğa ve Yükselen Boğa

İnsan bazen tanıyamıyor arkasını yasladığını. Arkadaşını… Gerçekleri göremiyor bazen. Ya da kendi gibi sanıyor. Sonra bir bakıyor ki o başka niyette. Mesela sadece maddi kaynak olarak görebiliyor seni. Sahi seneler önce verdiğin altın geri ödendi mi?

İkizler ve Yükselen İkizler

Yaptığın işte destek bekliyorsun. Haklısın… İnsan en büyük desteği eşinden görmek istiyor. Hayal kurmadığını, gerçek somut verilerle konuştuğunu bilmek istiyor belki de karşındakini. Bu arada ortaklık yapılı bir işin varsa, dikkatli olmanda fayda var bugün.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Bugün… Gerçeklerden uzaklaşabilirsin. İyi niyetine yenilip başkalarının işini, görevini de üstlenebilirsin. Aslında herkes kendi bardağını kaldırsa sıkıntı olmayacak.

Aslan ve Yükselen Aslan

Ciddi kırılmalara yol açabilir yaşayabileceklerin. Bazen gerçekleri göremeyiz. Cam fanus içinde yaşıyor gibi olabiliriz. Karşımızdakini gözümüzde büyütebiliriz. Sonra da gerçeklerle karşılaşınca derin bir hayal kırıklığı yaşayabiliriz. En kötü ihanet, kişinin kendini aldatmasıdır.

Başak ve Yükselen Başak

En zorlandığın konu belki de “arada kalmak”… İki taraf arasında dinleyici olmak… Yargıç olmak, hüküm vermek. En zoru da ailen ve eşin arasında kalmak belki de. Ailen mi haklı? Eşin mi? Zaman gösterecek sana, bana, hepimize…

Terazi ve Yükselen Terazi

Baş ağrılarının temel nedeni belki de başının içinden geçenler. Düşüncelerinin olumsuz yüklemleri belki de. Bu arada bugün sosyal medya üzerine çalışıyorsan daha dikkatli olmalısın veri kaybına ve aldanmalara karşın.

Akrep ve Yükselen Akrep

Çocuklar büyürken sorunları da mı büyüyor? Yoksa sorunlar mı büyütülüyor? Ebeveyn olmak elbette gurur verici, huzur verici en özel duygu. Ama ebeveyn olmak kendi değerlerini empoze etmek mi gerektiriyor çocuklarına?

Yay ve Yükselen Yay

İsteklerin var. Özgürlüklerin olduğu gibi. Özgür davranma, özgür düşünme, özgür kazanma. Bazen ama özgürlüğünü hissedemezsin kendini. Bir şeyler elini kolunu bağlıyor gibi. Belki de fazla istemiyorsundur özgürlüğü.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Yeni yeniden… Kendini ortaya çıkarmak neden bu kadar zor? Aslında komiksin, esprilisin, yaşam dolusun. Sadece zihninde ama diline ve görünümüne yansıyamıyor gülüşlerin.

Kova ve Yükselen Kova

Araştırmak, soru sormak, merak etmek, yazmak… İştahını açan eylemler değil mi? Bayılıyorsun öğrenmeye, öğrendiklerini sentezlemeye. Peki bildiklerinden para kazanmaya ne dersin?

Balık ve Yükselen Balık

Yaptığın iş seni anlatır. Tıpkı yazının karakteri gibi, yaptığın işinde imzası vardır kişiye özel. Sende tüm kişiliğini yansıtıyorsun yaptığın işe. Duygularını da aktarıyorsun yaptığın işe.