Esnafın sorunları roman oldu

Uzun yıllar Ayakkabıcılar Sitesi’nde ayakkabı imalatı yapan Kemal Kenar, ayakkabıcı esnafının sorunlarını romanlaştırarak kitap haline getirdi.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Ayakkabıcılıktan emekli olan Kemal Kenar, bir arazisini satarak kitabını bastırdı ve esnafın sorunlarına çözüm üretmeleri için kitabını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Muş ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da gönderdi.

Uzun yıllar ayakkabıcılar sitesinde ayakkabıcılık yapan Kemal Kenar, emekli olduktan sonra hem kendi yaşanmışlıklarını romanlaştırdı, hem de roman içine sektörün sorunlarını işledi.

Uzun bir çalışmanın sonucu “Esnaf” romanının ortaya çıktığını söyleyen Kemal Kenar, Ayakkabıcılar Sitesi’nde düzenlediği imza etkinliği ile kitabını okuyucuları ile buluşturdu. Yazdığı kitabını bir mektup ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderen Kemal Kenar, “Sayın Cumhurbaşkanımıza hem kitabımızı takdim etmek hem de sektörün kronikleşmiş sorunlarını birinci ağızdan kendisine iletmek istedim. Umuyorum Sayın Cumhurbaşkanımız sesimizi duyacaktır” diye konuştu.

“Roman kurgusunu da ihmal etmedim”

Bir romanda olması gereken tüm kurgunun bulunduğunu, aşk ve heyecanın da ihmal edilmediğini söyleyen Kenar, “Ayakkabıcılara içerden bir bakış sunmak, bunu yaparken hem duygusal hem de sektörün acı gerçeklerini okuyucuyla buluşturmayı hedefledim. Umuyorum başarılı olmuşumdur” dedi.

Işıkkent Ayakkabıcılar Sitesi’nde yapılan imza etkinliğine Ayakkabıcılar Odası yönetiminden temsilciler ve ayakkabıcı esnafı katılım gösterdi.