Şimdi destek zamanı

Göztepe sezona kötü bir başlangıç yaptı ve doğal olarak can pazarında panik havası başlattı. Kimileri, faturayı teknik heyete, kimileri futbolculara ama genel olarak yönetime ve başkan Mehmet Sepil’e kesti. Kasımpaşa maçı öncesine kadar da etkilerin dozajı her geçen gün arttı. Her ne kadar Kasımpaşa’dan alınan üç puan, yönetimi biraz olsun rahatlatsa da doğrusu kriz şimdilik askıya alındı.

İşin özü şu… Artık hiçbir şey eskisi gibi değil. Göztepe Anonim Şirket, dernek değil. Sahibi de Mehmet Sepil. Eskisi gibi, “Yönetim istifa, yönetim istifa” demekle olmuyor. Aynı şekilde, Sepil de “Küstüm, bırakıyorum” diyemez. Çünkü söz konusu futbol takımı olsa da, şirket ve o şirketin sahibi de Mehmet Sepil. Sepil kulüpten istifa edemez, sadece Göztepe’yi devreder ya da şirket olarak yapılması gerekenleri yapar.

Gelelim, teknik heyet ve futbolculara. Transfer dönemi çoktan sona erdi, yani artık takıma takviye yapılamaz. Ara transfere kadar 11 maç var. Yani ocak ayına kadar bu kadroyla devam, malzeme bu. Peki ne olacak? Bu yetersiz dediğimiz kadroyla ne kadar puan toplarsan, ikinci yarıda toparlanman o kadar kolay olur.

Anlayacağınız, başkana, yönetime, teknik direktöre, futbolcuya tepki gösterip yerden yere vurmanın hiç faydası yok. Göztepeliysen ve Göztepe’nin düşmesini istemiyorsan, takımına desteği hiçbir zaman esirgemeyecek, sonuna kadar destekleyeceksin. Bu güne kadar çok örneklerini gördük: Türkiye’de herkesin, “Ölüyü bile diriltir” dediği bu muhteşem taraftar, “Ekşi veya tatlı, bizim bağın üzümü” der, takımını her ne şartta olursa olsun desteklerse, karlı çıkan Göztepe, dolayısıyla İzmir olacaktır. Ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim. Motivasyona en fazla ihtiyacı olan kişi Mehmet Sepil…

Göztepe’yi ikincilik çukurundan çıkarıp, buralara getiren, 96 yıllık stat hayalini gerçekleştiren bu meskeni ile Öz Göztepeli, bu zor günlerde desteklerin en büyüğü hak ediyor. Ayrıca genç kaleci İrfan Can da Türkiye’nin en iyi file bekçilerinden biri. Bu büyük taraftar, dedikoduları bir yana atıp onu da kucaklamalıdır, Kucaklar da. Bu hafta lider Trabzon sporu ağırlayacağız. Zor maç, rakip çok güçlü ama Göztepe zoru sever, Karadenizlilere karşı genelde başarılıdır. Haydi stada. Kasımpaşa zaferi başlangıç olsun.