Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

23-24 Ekim 2021 Burç Yorumları

Zor olmasa gerek

Okumalı… Yazmalı… Düşünmeli… Ama en çok da idrak etmeli… Eğer idrak yolları açılmazsa zihninin yaşam kapılarını da açamazsın. İdrak etmek neyi neden yaşadığını, ders almak yapılan hatalardan, şans vermemek hak etmeyenlere, farkında olmak, okuduğunu anlamak… Çok basit gibi geliyor kulağa değil mi?

Bugün… Ay İkizler Burcu’nu ziyaret ediyor. Ay İkizler Burcu’ndayken iletişim ön plana çıkar. Konuşmak, anlatmak daha önem kazanır. Önemli olan sohbetlerimiz dedikoduya dönmesin… Kendimizi anlamaya çalışalım. Kendimizi nasıl geliştireceğimizi merak edelim… Başkalarının dört duvar arasında ne yaşadığını değil.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı.

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Bugün… Alışkanlıkların üzerinde düşünmeye ne dersin? Eski alışkanlıkların var mı? Eskiden geriye ne kaldı peki? Yeni alışkanlıkları da olmalı insanın.

Boğa ve Yükselen Boğa

Bugün… Dinlemeyi öğrenmelisin konuşmaktan ziyade. Bazen… Tasarruflu olmak üzerine seminer verecek kadar bilgili olduğunu düşünüyorsun. Peki, kelime tasarrufu yapmaya ne dersin? Anlamayana anlatma zaten.

İkizler ve Yükselen İkizler

Bugün… Sana özel bir armağanı var gökyüzünün… Güneş’ine dokunan Ay sana seni anlatıyor. “Hızlı ol… Meraklı ol… Konuşkan ol… Öğrenmeye açık ol…” diyor. Bakalım sen dinleyecek misin?

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Bugün… Gece misali… Karanlık vardır… Zifiri karanlıkları vardır yaşamın. Bir de gündüz misali armağanlar vardır… Aydınlık ve ferah. Bu duruma sen karar vereceksin. Gece mi olacaksın, gündüz mü?

Aslan ve Yükselen Aslan

Bugün… Telefonun durmuyor… Konuşma halindesin. Mesaj yazma halindesin. Kendini anlatma halindesin. Bırak kendini anlatmayı… Bırak başkalarına anlatmaya kendini. Tanımak isteyen tanır zaten.

Başak ve Yükselen Başak

Bugün… Zamanın önemli kısmını kariyer yaşamın alabilir. Ne istediğini biliyor musun peki? Ne yapmak istediğini mesela? Sadece lafta mı kalıyor planların? Mesela harekete geçmeyi düşünüyor musun?

Terazi ve Yükselen Terazi

Bugün… Yabancı mısın kendine? Ya da seni yabancı sayanlar mı var kendine? Bazen havada kalıyor cümlelerin. Sen konuşuyorsun. Karşındaki konuşmuyor. Sen diyalog umuyorsun, monolog buluyorsun ama…

Akrep ve Yükselen Akrep

Bugün… Gerçekleri okumaya ne dersin? Gerçek yanılmaz. Gerçeği de en iyi rakamlar anlatır. Yanlış hesap kendini hemen gösterir. Malum ne derler bilirsin yanlış hesap Bağdat’tan döner.

Yay ve Yükselen Yay

Bugün… Senin için bir şeyleri bırakma günü… Senin için bir şeyleri tamamlama günü… Senin için bir şeyleri anlatma günü… Güneş’ine karşıtlık yapıyor Ay… Bir dolunay misali. O halde sende ver hakkını…

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Bugün… Kollarına önem mi versen? Ağır taşımasan mesela. Gerçi paketlerin ağırlığı değil kolunu ağrıtan. Gereksiz üzerine aldığın sorumluluklar yüzünden olabilir mi acaba? Aslında yanıtı ikimizde biliyoruz.

Kova ve Yükselen Kova

Bugün… Aşka fırsat tanımalısın… Aşka şans vermelisin. Aşktan konuşmalısın. Aşktan yazmalısın. Aşktan okumalısın. Zira her şey “ aşk”tan değil mi?

Balık ve Yükselen Balık

Bugün… Gün hızlı başladı… Oradan oraya koşturma hali. Akşam olsa da evine gitsen değil mi? Koltuğuna uzansan… Zaten evin gibi güzel bir yer yok değil mi?