Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

22 Ekim 2021 Burç Yorumları

Merdivenli ev

Büyüdüğün evi hatırlıyor musun? Aslında ne kadar küçüktü… Ama sana büyük bir konak gibi geliyordu… Sen küçüktün, evin büyüktü… Mavi merdivenlerinden kayarak inişin, balkondan tüm sokağı kuş bakışı izleyişin, pencere önünde babanı bekleyişin, annenin yemekleri, ablalarının kendi hayatlarına uçuşları, evin kalabalık gürültüsü… Şimdi Şişli’nin sisli hatıraları… Sen küçüktün, büyüdün… Sonra başka bir evin anahtarını aldın çantana… Ama ne o evi, ne o evin huzurunu, ne de kahkahalarını bulabildin… Çünkü küçüktün, kalabalıktın… Şimdi büyüdün, yalnızsın…

Güneş yeni bir yolculuğa adım atıyor Akrep Burcu’na girişi yaparak… Tam bir ay boyunca… Otuz gün… Otuz gece… Madem hayat ışığı Akrep Burcu’nda… Biz de verelim hakkını… Güçlü olalım… Bilgimizle güçlenelim, yeteneklerimizle güçlenelim, kendi ayaklarımızın üstünde duralım… Karanlıktan korkmayalım, çünkü karanlığın ömrü ışık yanana kadardır… Hayatımızdaki karanlık yanlarla yüzleşelim, kendimizi dönüştürelim huzura, güvene doğru… Kıskançlık, kin gibi duyguları kaldıralım hayatımızdan… Değişime karşı cesur olalım.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “ hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Gel gör ki elden bir şey gelmiyor. Giden dönmüyor. Kalanın eski halinden eser kalmıyor. Değişmeden bir şey kalır mı doğada? Tırtıl kelebeğe dönüşmez mi? Dönüştüğünde tırtıl haline geri dönmek ister mi? O zaman niye bu telaşın? Otuz gün boyunca Güneş’le birlikte hareket ediyorsun. Kendini dönüştürmek konusunda beklediğin sıcaklığı bulabilirsin. Gizemli konulara daha fazla ilgi duyabilirsin. Kendindeki eksikleri tamamlama adımlarını gerçekleştirmek için spritüel danışmanlıklar alabilir, okült konulara çekilebilirsin. Yine bu süreçte korkularınla yüzleşebilirsin. Finansal boyutuyla da güç sahibi olabilirsin.

Boğa ve Yükselen Boğa

Lotus çiçeğini bilirsin. Çamurda, bataklıkta açar ve hiçbir yaprağı kir tutmaz. Bembeyazdır. Aydınlıktır… Çünkü yaşadığı ortama bakmaz. O sadece kendiyle, kendi yoluyla meşguldür. Bu uğurda ona neyin iyi geldiğini, ne zaman açması gerektiğini bilir. Hepimize olduğu gibi ona da “bir” bildiren vardır gerçi. Lotus, kendini bilir. Senin de kendini bilmen için, nefsini ve nefsinin karanlık noktalarını bilmen gerekmiyor mu? Hırs, kıskançlık, kin tutma, çıkarlarının peşinde koşma… Var mı en derinde bu duyguların? Otuz gün boyunca Güneş gösterecek sana yüzleşmen gereken noktaları. Bu arada evliliğine, eşine, ilişkilerine dikkat et. En iyi öğreti en yakınından gelir.

İkizler ve Yükselen İkizler

Her şeyin başı sağlık değil mi? İnsanoğlu kaybedince anlıyor değerini. Sağlığın olmadan uzun yürüyüşlere çıkabilir misin? Sağlığın olmadan gönlünce dolaşabilir misin? Çalışabilir misin? Beden, ruh ve zihin sağlığı bir bütün… Hiç birini ihmal etmemelisin. Zaten Güneş, otuz gün boyunca “sağlık” konusunda seni istekli ve azimli kılabilir. Sağlık kontrollerini yaptırabilirsin. Bu arada çalışma arkadaşlarına kuşkuyla yaklaşma. Bu dönemde işinde daha hırslı, daha dikkatli ve motive olabilirsin.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Seversin çocukları… Hep de sevdin zaten. Kendi çocuklarınmış gibi. Belki de artık zamanı gelmiştir evlat sahibi olmanın. Bazen yaptığın bir iş de evladın olmaz mı? Ya da boş zamanlarında yaptığın işler? Sevgi verirsin, beslersin… Küçük bir ilmekten örülmez mi kazak? Tam da bu noktada Güneş sana otuz gün boyunca hızlandırıyor ve hırslandırıyor. Daha önce başladığın hobilerine daha hırslı, daha dikkatli, daha tutkulu olabilirsin. Bu konuda para kazanabilirsin. Sıfırdan sana gelir getiren bir işe başlayabilirsin. Yine bu dönemde aşk yaşamında kıskançlık krizlerin olabilir. Dedektif gibi sevgilinin hayatını didik didik edebilirsin.

Aslan ve Yükselen Aslan

Derinlerinde, köklerinde nasıl gizemler saklı? Hangi uzun yolculuklarının sonucunda buradasın? Nasıl çıktılar bu yolculuklara biliyor musun? Nasıl beslendiler? Ailenin gizemini, sezgi güçlerini, hassaslığını mı miras aldın yoksa? Güneş tam otuz günlük yolculuğunda “ aile ve yuva” evinde ikamet ediyor. Aile güç sahibi olmak isteyebilirsin. Daha katı ve sert tutumlar içinde olabilirsin. Bu arada evinle ilgili konularda kötü senaryolar yazma. Evinin karanlık olduğunu düşünüyorsan, neden ışık yakmıyorsun?

Başak ve Yükselen Başak

Ayrıntı düşkünlüğün, aşırı titizliğin ve ince eleyip sık dokuman bakalım düşüncelerine, ifadene nasıl yansıyacak? Güneş’in otuz günlük yolculuğuyla konuşmaların odaklanıyorsun. Sert dilini yumuşatabilmeyi öğrenebilirsin. Düşüncelerinin çok berrak olmadığının, düşüncelerinde kuşku ve kıskançlığın olabildiğinin farkına varabilirsin. Gizemli, derin konular üzerinde araştırma yapmak isteyebilirsin. Bu arada “ ya hep ya hiç” mantığına sahip olabilirsin. Gri renk bu aralar tercih etmiyor musun?

Terazi ve Yükselen Terazi

Aslında çok sevmiyorsun maddi konuları… Ama “ lüks” harcamaların için paraya ihtiyacın yok mu? Dolabını yenilemen lazım. Güzel ve şık olmalısın her daim. Ama diye başladım yine cümleye… Cüzdanında, kenarında köşende biraz para tutmayı öğrenmen gerekiyor. Tam otuz gün boyunca Güneş, “para” evinde dolaşıyor. Parayı dikkatli harcamayı öğrenebilirsin. Kazanmak konusunda hırslı olabilirsin. Çıkarcı insanlarla, senden menfaat bekleyenlerle karşılaşabilirsin. Bir de yine bu dönemde finansal durumunla, birikimlerinle ilgili ketum olmayı, kimseye bir şey anlatmamayı başarabilirsin.

Akrep ve Yükselen Akrep

Vazgeçmenin kelime anlamını bilmiyor gibi davranışların. Tuttun ve bırakmıyorsun. Sessiz ve derinden takiptesin. Ve ketumsun. Kendinle ilgili ser verip sır vermiyorsun. Vazgeçemediklerin var evet. Mesela kiloların… Mesela artık son kullanma tarihi geçmiş duyguların. Kıskançlık, kin tutma, manipüle yaratma, kaos yaratıp o kaostan beslenme… Şimdi önünde otuz günlük süreçte Güneş’le baş başa kalabilirsin. Fiziksel görünümünde arzu ettiğin değişimi yapabilirsin.

Yay ve Yükselen Yay

Karanlıkta savaşıyorsun… Gerçekte kimle savaştığını görmeden… Karanlık aslında insanı çözümler gölgesini göstererek… Gölge, senden daha heybetli ve uzun durur karanlıkta. Sen gibi ama senden farklı. Önce ürkersin ama çözüm bellidir. Işığı yakmak… Işığı yakınca tüm gölgelerin yok olur… Güneş, tam otuz gün boyunca “zihninin karanlık yanlarını” aydınlatıyor. Peki, senin gölge yanların neler? Uzlaşmaz mısın? Kin mi büyütüyorsun içinde? İğneleyici yönlerin mi var? Fazla mı kıskançsın? Bakalım bu süreçte gölge yüzünle karşılaşınca ne hissedeceksin?

Oğlak ve Yükselen Oğlak

 Fazla yalnız kalmadın mı? Yorulmadın mı bu kadar koşturmaktan? Sonuçta… İki elin var, hangi birine yetişeceksin? Kendini fazlasıyla yoruyorsun. Sonra da niye bacaklarım bu kadar ağrıyor diyerek sızlanıyorsun. Şimdi biraz zaman ayır kendine… En azından bir kahve içimlik buluş arkadaşlarınla teknolojinin yardımıyla da olsa… Tamam, belki bazılarıyla zihin yapın, dünya görüşün uymuyor. Ama elbette uyanlar vardır. Zaten Güneş tam otuz günlük yolculuğuyla sana arkadaş evinden sesleniyor. Böylece sana uyan, seninle aynı paydada buluşan arkadaşların kalır. Geri kalanlar ise sen sağ, onlar selamet…

Kova ve Yükselen Kova

Cesaret edebilsen… Korkularınla yüzleşebilsen… İş yaşamındaki karanlık odaları aydınlatabilsen… Bir türlü oturamıyor hayatında “ iş”… Hep bir kaos, karmaşa var gibi… Ne yapsan kendini yetersiz hissediyorsun. Belki de yöneticilerin böyle hissettiriyor ve hâlâ sen sorunlarını halı altına süpürüyorsun. Görmezden geliyorsun. Günü kurtarma peşindesin. Maddi sorunlarınla boğuşuyorsun ama yine de hareket etmiyorsun. Şimdi Güneş otuz günlük yolculuğunda sana kariyer alanından ışık veriyor. Hangi kararlı adımları atmalısın? Sabırlı ve detaylı nasıl çalışmalar yapabilirsin? Belki de biraz hırslanırsın, ne dersin?

Balık ve Yükselen Balık

Sıfırdan başlayabilmelisin. Temiz bir sayfa açıp yeniden başlayabilmelisin hayat amaçlarını yazmaya. Bir amacın olmalı. Bir vizyonun… Büyük hedefler… Bundan sonra kendini nerede görmek istiyorsun? Tabi bunlar senin için zor. Bazen kabullenici olmayı abartıyorsun. Elbette kabul edeceksin, akışına bırakacaksın. Ama bazen de bir noktada mantığını devreye alamaz mısın? Şimdi otuz gün boyunca Güneş sana bir vizyon katmak için geliyor. Bu arada en önemli güç bilgidir aslında. Bildikçe güçlenirsin. Bakalım bu süreçte ne kadar güçleneceksin?