Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

21 Ekim 2021 Burç Yorumları

Geri adım

Tam gidecekken… Tam ileri yol alacakken… Tam yarına yürürken… Neden geri döndün? Oysa kararlıydın… Geride kalacaktı yaşadığın fırtınalar… Geride kalacaktı hüzünlü dünler… Geride kalacaktı bulutlu gökyüzü… Neden geri döndün?

Bugün… Ay Boğa Burcu’nda… Ay Boğa Burcu’ndayken sabırlı bir çizgide ilerleyebiliriz. Kendimizi huzurlu ve keyfili hissedebiliriz. Yerimizden pek kalkmak istemeyebiliriz. Duygularımızı kendimize saklamak isteyebiliriz. Bir kahve kokusunda bile mutluluk öyküleri yazabiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Bugün… Yeni bir gün… Yeni bir uyanış… Evet, aslında çabuk canın sıkılır… Bir konu elinde o kadar uzamaz… Ya çözüm bulursun… Ya da vazgeçersin sıkılıp… Bugün… Çabuk sıkılmaman gereken bir gün…  En azından sabır göstermen gereken bir gün…

Boğa ve Yükselen Boğa

Bugün… Nasıl açıklamalı sana kendini? İnatçı kulakların dinlemeye hazır mı kendini? Bugün… Dikkatini kendi üzerine toplamalısın… Ne de olsa, tanıdığın bir ışık huzmesi var gökyüzünde… Senin gibi sabırlı, huzurlu, inatçı ve sabit…

İkizler ve Yükselen İkizler

Bugün… Hantal yapıda yine zihnin… Direniyor kendini çekip çıkarmaya karanlık tuzaklarından… Düşlemeyi öğrenemiyor mesela… Korkuyor… Ama korkularını da dile getiremiyor.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Bugün… Uzun bir sofra hazırlayabilirsin… Elinin lezzetinin değdiği belli oluyor zaten… Herkesi besliyorsun… Sıra kendine gelince aç kalkıyorsun sofradan… Biraz da kendini beslesen huzur ve keyifle mesela…

Aslan ve Yükselen Aslan

 Bugün… Yaşamının önemli bir yol haritası masanın üzerine serili… Hedeflerin, planların… Hepsi işaretli kırmızı raptiyeyle… Yolunu belirledin. Bir de tembellik yapmadan harekete geçebilsen… Emirlerini sadece kendine versen.

Başak ve Yükselen Başak

Bugün… Kendini kararlı hissedebilirsin… Bazı noktalara netlik kazandırmak adına harekete geçebilirsin… Sabırla inşa edebilirsin kumdan kalelerini… Ve bir rüzgârda yıkılmasına izin vermemek temel direncin.

Terazi ve Yükselen Terazi

Bugün… Dünden başka bir gün… Dünden farklı bir gün… Bugün yeni bir gün… Hesaplarını hale yola koymak için… Bu arada sessizlik canını mı sıkıyor? İlla bir ses olması lazım değil mi? Sessiz kalırsan kendini dinleyeceğini mi düşünüyorsun?

Akrep ve Yükselen Akrep

Bugün… Ay sana karşı kıyıdan ışığını gönderiyor… Güneş’ine karşı gönderiyor ışıklarını… Ay ışıklarını gönderiyor göndermesine de sen doğru şıkkı işaretleyebiliyor musun? Doğruları görebiliyor musun? Yoksa hâlâ yanlışlarının doğruları silmesine izin mi veriyorsun?

Yay ve Yükselen Yay

Bugün… Günün ilk oturumunu sağlıkla açabilirsin. Sağlıkla kalmanın, sağlıklı yaşamanın önemi daha çok vurgulanabilir hayat planında.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Bugün… Keyifli bir gün senin için. Aradığın huzuru, sabrı, sükûneti yanı başında bulabilirsin. Zaten aşk da bu değil mi? Hep yanında yürümek… Hep yanı başında olmak…

Kova ve Yükselen Kova

Bugün… Evinin tadını çıkarabilirsin… O çok sevdiğin dostlarını evinde ağırlayabilirsin. Mutfakta daha çok zaman geçirebilirsin. Bugün fazla mı iştahlısın?

Balık ve Yükselen Balık

Bugün… Duygularının ana konusu kardeşin olabilir. Kardeşinle keyifli zaman geçirmek isteyebilirsin. Kardeşinin yanında huzur bulabilirsin. Kardeş… Ne kadar önemli değil mi hayatında?