Lokantacı esnafı için güçlerini birleştirdiler

İzmir’in en büyük esnaf odalarından biri olan İzmir Lokantacılar ve Gazinocular Esnaf Odası’nda 2022’de Ocak Mart ayları arası yapılacak olan genel kurul yaklaşırken Oda yönetimine aday olan iki güçlü isim esnafın sorunlarını daha hızlı çözmek için güçlerini birleştirdi.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Oda ve Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifleri’nin tecrübeli ismi Ahmet Akçiçek ile Tarihi Adil Müftüoğlu Uğur Lokantası’nın sahibi Alpay Okyay seçime birlikte gitme kararı aldılar.

Listelerin birleşmesi ile ilgili ortak açıklama yapan Ahmet Akçiçek ve Alpay Okyay “Sektör olarak zor günler geçirmekteyiz. Pandeminin yarattığı sıkıntılardan, artan maliyetlerimize, haksız rekabetten personel sıkıntısına birçok çözüme kavuşturmamız gereken problemimiz var. Bu dönemi rekabetle değil birlik olup, tüm esnafımız ile bütünleşerek atlatabileceğimizin doğru bir hareket olduğunu düşünmekteyiz” dedi.

“Birliktelik esnafa büyük fayda sağlayacak”

Üst kuruluşlarımızdan ve kamuoyundan bu birleşme kararı ile ilgili büyük destek aldıklarını belirten Akçiçek ve Okyay şöyle konuştular: “Meslek ve oda yönetimindeki tecrübelerimizi, mesleki bilgi birikenlerimizi, belediye ve kurumlar ile olan iyi ikili ilişkilerimizi aynı çatı altında, aynı amaç uğruna birleştirerek sektörümüze ve meslektaşlarımıza büyük faydalar sağlayacak işler yapacağımıza eminiz. Tüm esnafımız ile artık birlikte olmanın zamanı geldi. Odamız, genel kurulumuz ve esnafımız adına bu birliktelik kararının hayırlı olmasını diliyoruz.”