Fenerbahçe Beko, Anadolu Efes’i farklı geçti

ING Basketbol Süper Ligi'nin 4. haftasında Fenerbahçe Beko, Anadolu Efes'i 90-68 mağlup etti.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

ING Basketbol Süper Ligi’nin 4. haftasında Fenerbahçe Beko, Anadolu Efes’i 90-68 mağlup etti.

İlk çeyreğin başında 3 uzunla başlayan Anadolu Efes, ilk 5 hücumunda 3 top kaybı ve 2 üçlük denemesi ile alışılagelmişin dışında bir oyunla başladı. Fenerbahçe Beko’da ise savunmadan avantaj alarak bulunan geçiş oyunları vardı. İlk 5 dakika 10-8’lik Fenerbahçe üstünlüğü ile geçildi. Periyodun sonlarına doğru Fenerbahçe skorda avantajı yakaladı periyot 24-16 tamamlandı.

Fenerbahçe 2.periyota iyi başladı. 3 dakika geride kalırken skor 33-18’e kadar geldi. İlk 15 dakikada yapılan sürekli rotasyonlar ile Fenerbahçe kadrodaki 10 oyuncusunu da sahada kullandı ve diri kalmayı sürdürdü. Çeyreğin sonlarına doğru girerken Anadolu Efes’in top kayıplarını sayıya çeviren Fenerbahçe skoru 43-26’ya getirdi. Devamında karşılıklı sayılarla tamamlanan devrenin skoru ise 47-31 oldu.

Üçüncü çeyreğin başlaması ile oyun akışkanlığını iyice arttıran Fenerbahçe, Anadolu Efes’in hücumları zorlaması ve bununla beraber gelen top kayıpları ile farkı arttırmaya devam etti. Çeyreğin ortasına geldiğimizde skor 58-37 Fenerbahçe lehine idi. Çeyreğin kalanında da üstün oyununu sürdüren ve bulduğu boş şutları da değerlendiren Fenerbahçe son çeyreğe girerken 68-45’lik skorla avantajlı taraftı.

Son periyotta Anadolu Efes, herhangi bir geri dönüş emaresi gösteremedi ve çeyrek başından gelen fark korundu. Fenerbahçe maçı 90-68 kazandı. Fenerbahçe Beko, attığı 90 sayı ile bu sezon attığı en yüksek sayıyı kaydetmiş oldu.