“Cumhuriyet tarihinin en karanlık günleri”

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı, İstanbul Milletvekili Erkan Baş, "Cumhuriyet tarihinin en karanlık günlerinden geçildiğini" söyledi.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı, İstanbul Milletvekili Erkan Baş, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin, iktidar tarafından uzun süredir bölünmüş bir ülke haline getirildiğini belirtti.

Bir tarafta açlık, yoksulluk, işsizlik, yasaklar, iktidarın baskısıyla yaşamaya çalışan milyonların olduğunu söyleyen Baş, diğer tarafta ise kendisine paralel bir dünya kuran, saray ve saray etrafında yaşayan azınlığın bulunduğunu ifade etti.

“En Karanlık Günler”

Erkan Baş, “AK Parti’nin paralel evren iktidarı haline geldiğini, burada yaşayanların Türkiye ile bağlarını kopardığını ve gerçeklik algılarının ortadan kalktığını” belirtti.

Ülkenin her köşesinde, kaynağı iktidar olan acılar yaşandığını söyleyen Baş, bu durumun taşınamaz bir trajediye dönüştüğünü söyledi. Baş, AKP’ye yönelik eleştirilerde bulunarak, “Cumhuriyet tarihinin en karanlık günlerinden geçiyoruz” dedi.