Aile İşletmelerinin Gelecek Nesil ve NowGen Üyeleri Bir Araya Geldi

TAİDER Aile İşletmeleri Derneği, 18-40 yaş Gelecek Nesil ve 35-50 yaş NowGen Üyeleri Ayvalık’ta düzenlenen “TAİDER 8. Gelecek Nesil NowGen Zirvesi”nde bir araya geldi. Aile şirketlerinin sürdürülebilir ve güçlü büyümesini desteklemek amacıyla bilgi ve deneyimlerin paylaşılmasını sağlayan zirvenin bu yılki teması “Birlikte Geleceğe” oldu. “Birlikte Geleceğe” teması ile nesiller arasındaki farklılıkları çatışma olmadan yönetebilmek ve pozitif yönetim stratejileri belirleyebilmek konularına dikkat çekmek amaçlandı.

Aile şirketlerinin yeni nesil genç liderleri üç gün süren zirvede, yoga ve ses şifası çalışmaları ardından Roya Angeji Heidari’nin “Kelimeler Dünyamızdır” oturumuna katıldılar. Oturumda, konuşma ritüellerini değiştirerek doğru kelime kullanımıyla açık ve pozitif iletişimin etkilerine değinildi.

İdil Türkmenoğlu’nun iki bölümden oluşan “Paradigma Değişimi, Güçlü Yönler Yaklaşımı” oturumu ve “Geçmişten geleceğe, gelecekten geçmişe” çalıştayı da programda yer aldı. Bireylerin güçlü yönlerini öne çıkarması için önemli püf noktalarının paylaşıldığı bölümde, gruplara ayrılan Gelecek Nesil üyeleri on yıl sonraki kendilerine mektup yazarak, NowGen üyeleri de on yıl önceki kendilerine mektup yazarak farkındalıklarını güçlendirdiler.

Zirvenin son gününe doğa yürüyüşü ile başlayan katılımcılar “Genç Nesiller Konuşuyor” paneliyle zirveyi tamamladılar. Oturum yöneticiliğini TAİDER Gelecek Nesil Komitesi Yönetim Kurulu Temsilcisi Azize Ünlütürk Yeşilova ve TAİDER NowGen Komitesi Eş Başkanı Kemal Urhan’ın yaptığı panelde TAİDER Girişimcilik ve İnovasyon Komitesi Yönetim Kurulu Temsilcisi Ahu Büyükkuşoğlu Serter aile işletmesi deneyimlerini paylaştı. Serter; aile şirketlerinde güçlü ve sürdürülebilir büyümenin kilit noktasının 35-55 yaş aralığında aile şirketinde çalışan ve sorumluluk alan kişiler olduğunu ve dolayısıyla TAİDER olarak Gelecek Nesil ve Now-Gen Komitesi çalışmalarına çok önem verdiklerinin altını çizerek katılımcılara komitelerde görev almalarını önerdi.

TAİDER Gelecek Nesil Komitesi Başkanlığı görevini Yalçın Yeşilova’dan devir alan yeni dönemin TAİDER Gelecek Nesil Komitesi Eş Başkanları Rojda Tekinalp ve Efe Oran gelecek komite çalışmaları ve projeleri hakkında katılımcıları bilgilendirdiler. TAİDER NowGen Komitesi Başkanlık görevini Ahu Büyükkuşoğlu Serter’den devir alan yeni dönemin TAİDER NowGen Komitesi Eş Başkanları Yalçın Yeşilova ve Kemal Urhan ise aile işletmeleri gelecek nesil ve nowgen üyeleri için paylaşım toplantılarına yeni kazanımlarla devam edileceğini aktardılar. 

Loading