Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

20 Ekim 2021 Burç Yorumları

Dolunay

Kendi dünyanın yalnızısın… Konuşma fakiri… Susuyorsun… Mesela sorunlarını, düşüncelerini paylaşmıyorsun… Yüzeysel konuşmalarla geçiriyor günlerin… “ Nasılsın” içi boş bir soru… Umursamıyorsun ki kimsenin nasıl olduğunu… Ne yaptığını anlatıyorsun, ne hayallerini… Ne beğenilerini… Sorsam dünyayı sen kurtarıyorsun… Üşeniyorsun konuşmaya… Üşeniyorsun sevmeye… Üşeniyorsun ayağa kalkmaya…

Bugün… Dolunay zamanı… Güneş ve Ay arasında… Terazi ve Koç arasında bir çekişme… Bir tamamlanma hali… Hava nasıl körüklerse ateşi… Bu dolunayla birlikte biz de hayatımıza renk katabiliriz. “Ben”cil miyiz? “Biz” ci miyiz? Kararlı mıyız, cesaretsiz mi? Mücadeleci miyiz, yoksa ilk fırsatta kaçıyor muyuz?

Bakalım neler anlatacak dolunay bize?

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “ hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Bugün… Dolunay…  Dolunay zamanları tamamlama getirir beraberinde… Zaten son bir aydır ana gündemin evlilik, evlilikle ilgili düşüncelerin, evliliğine dair duyguların, düşüncelerin, anıların, hazırlıkların… Şimdi konuyu toparlama zamanı.

Boğa ve Yükselen Boğa

Bugün… Dolunay… Dolunay bir tamamlanma hali sunuyor sana… Son bir aydır gündeminin ana hatlarını sağlığın, sağlıklı yaşam formuna geçişin belirledi. Aynı zamanda, çalışma arkadaşlarınla ilgili gel-gitler yaşadın… Şimdi bu konularla tamamlanma ve yeniye doğru yol alma zamanı.

İkizler ve Yükselen İkizler

Bugün… Dolunay… Dolunay zamanları yine bir tamamlanma getiriyor sana… Son bir aydır gündemini meşgul eden konuları tamamlama, yeni hedeflere doğru ilerle zamanı… Hangi konularla ilgili başlıkları eritiyorsun… Aşk… Aşk, yüreğini eritiyor mu bu aralar?

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Bugün… Dolunay… Dolunayla birlikte yeni bir denge getiriyor sana… Ev ve işin arasında… Ailen ve kariyerin arasında… Annen ve baban arasında… Hayat zaten bir denge problemi değil midir? Çözebilen bir üst sınava geçiyor… Tıpkı senin gibi… Yarından itibaren başka bir gündem başlıyor senin ve hepimiz için…

Aslan ve Yükselen Aslan

Bugün… Dolunay… Dolunayla birlikte bir dönemi kapatıp yeni bir dönemin kapısını aralayabilirsin… Son otuz gündür gündemini meşgul eden iletişim, bilgi ve bilginin paylaşımı, sosyal medya gibi konularla öğrendiklerini artı hanene yazabilirsin. Zira artık yeni bir öykü zamanların başlıyor.

Başak ve Yükselen Başak

Bugün… Dolunay… Dolunay zamanında, tıpkı Ay ışığının aydınlatması gibi, hayatında bir şeyler aydınlanıyor… Mesela cüzdanın… Mesela hesap cüzdanın… Mesela harcama kalemlerin… Belki de bir duygunu fark etmen gerekiyordur para hesabının ardından…

Terazi ve Yükselen Terazi

Bugün… Dolunay… Dolunay’la birlikte kendine yeni bir gözle bakabilirsin. Pencerenin ardından değil, gönül pencerenden bakabilirsin içine, özüne… Belki hayatı artık başkalarıyla birlikte düşünmemen gerekiyordur. Belki de artık yalnızca kendini düşünmelisin.

Akrep ve Yükselen Akrep

Bugün… Dolunay… Dolunay’ın arkasından neler gelecek bakalım? Mesela endişelerini, kaygılarını azaltmak için bir fırsat olabilir. Adil olabilmek adına… Denge kurmak adına… Hassas olabilmek adına da bir fırsat yakalayabilirsin.

Yay ve Yükselen Yay

Bugün… Dolunay… Dolunay’la birlikte yeni bir farkındalık yaşayabilirsin. Zaten, son bir aydır aynı temalar çıktı karşına… Arkadaşlarınla ilişkin gündeminde bir hayli yer aldı. Şimdi kimler kalacak hayatında, kimler gidecek yanından? Dolunay ışığıyla belirleyebilirsin.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Bugün… Dolunay… Dolunay’ın arkasından bir aydınlık yansıyor kariyer yaşamına… Gerçekten istediğin işte misin? Hayatına olmak istediğin yerden mi bakıyorsun? Son otuz gündür zaten kariyer planlamaların ön plandaydı. Şimdi bu konuda esas kararını imzalayabilirsin.

Kova ve Yükselen Kova

Bugün… Dolunay… Dolunay’la birlikte bir şans elde edebilirsin… Hangi konuda mı? Eğitim hayatında… Yurt dışı çalışmaların alanında… Yüksek öğrenim hayatında… Eşinin ailesi ve kendi ailen arasında… Zaten son otuz gündür ana gündemindi bu konular… Şimdi karar verip uygulama zamanı…

Balık ve Yükselen Balık

Bugün… Dolunay… Dolunay’ın aydınlık ışığı sana bütçe dengeni hatırlatıyor. Zaten son bir aydır bütçe meseleleriyle uğraştın. Fatura kestin hayatından çıkmak isteyenlere… Vergi ödemelerini gerçekleştirdin yaşamına değer katanlar için…