İEÜ Medical Park Hastanesi 10 Yaşında

Ege Bölgesi’nin en büyük özel üniversite hastanesi olan İEÜ Medical Park Hastanesi, çalışanları ile birlikte 10’uncu yılını kutladı.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Kurulduğu 2011 yılından bu yana 3 milyonun üzerinde hastaya şifa olduklarını dile getiren İEÜ Medical Park Hastanesi Genel Müdürü Veysi Kubba, “İzmir’in Karşıyaka ilçesinde temellerini attığımız hastanemizde, verdiğimiz kalite sağlık hizmeti ile birçok insanın hayatına dokunduk. Uluslararası akreditasyon kuruluşu JCI akreditasyonunun yanı sıra Avrupa Kalite Vakfı (EFQM) tarafından verilen Ege Bölgesi Mükemmellik Büyük Ödülü’ne de sahip olan hastanemiz, donanımlı hekim kadrosu ve deneyimli sağlık çalışanları ile birlikte daha çok uzun yıllar hastalara şifa dağıtmaya devam edecek. Bu yolculukta, 10 yıldır bize değer katan tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

Veysi Kubba

Kadınlar ve Gençler

835’i kadın olmak üzere 1203 kişilik çalışanı ile sağlık alanında büyük bir istihdam kaynağı olduklarını dile getiren Kubba, “Genç ve kadın ağırlıklı bir kadromuz var. Çalışanlarımızın yüzde 66’sını kadınlarımız, yüzde 77’sini Y kuşağı olarak isimlendirdiğimiz gençlerimiz oluşturuyor. Bu açıdan kadın ve genç istihdamında öncü olmaya devam ediyoruz. Bunun yanı sıra uyguladığımız sağlıklı yaşam projeleri ile çalışanlarımızın sağlıklarını yakından takip ediyoruz. Amacımız sağlık hizmeti veren çalışanlarımızın öncelikle kendilerinin sağlıklı olmaları sağlamak. Bu anlamda obezite ve sigaradan uzak sağlıklı bir yaşam için mücadele ediyoruz. Aynı zamanda pandemi sürecinin başlangıcından itibaren C ve D vitamini dağıtarak bağışıklıklarını güçlendirmelerine katkıda bulunuyoruz.” dedi.

10 yıldan bu yana yapılan başarılı ameliyatlar ile organ nakli konusunda Ege Bölgesi’nde referans hastane konumunda olduklarını söyleyen Başhekim Dr. Orhan Satılmaz ise, “10 yıldır sayısız başarılı ameliyata imza attık. Genel Cerrahi ekibimiz 10 yılda 161 organ nakli gerçekleştirdi. Tüp Bebek Merkezi’mizde 1650 bebeğin hayata gelmesinde yardımcı olduk. Onkoloji Merkezi’mizde 239 bin 833 hastaya, Kardiyoloji Kliniği’nde 295 bin hastaya şifa verirken Kemik İliği Merkezi’mizde 928 nakil gerçekleştirdik.” dedi.

Orhan Satılmaz

“Teknolojiyi Yakından Takip Ettik”

Türkiye’de sadece iki tane bulunan yapay zeka tabanlı 3 Tesla MR görüntüleme cihazının yanı sıra yapay zeka tabanlı 1,5 Tesla MR ile görüntülemede en güncel teknolojiyi kullandıklarını dile getiren Satılmaz, “ Bilgisayarlı Tomografi, yapay zeka tabanlı mobil röntgenler, yeni jenerasyon anjiyografi sistemi, hibrid thulium lazer cihazları gibi son teknoloji görüntüleme cihazları ile alt yapımızı güçlendirdik. Bu alanda en büyük yatırımımız 3 Tesla MR oldu. Manyetik Rezonans Görüntüleme Sistemi, insan vücudunda yumuşak dokuları ince detaylara kadar gösteren görüntüleme sistemlerinden bir tanesi. Bu özelliği ile özellikle kanser hastalıklarını erken evrede yakalamada büyük yardımcı oluyor. Cihaz sayesinde erken tanının yanı sıra biyopsi de yapabiliyoruz. Görüntüleme alanında gerçekleştirdiğimiz bu yatırımlar ile hastalıklara karşı tanı ve tedavide büyük kolaylık yaşıyoruz.” dedi.