Kılıçdaroğlu’nun açıklaması vesayet çağrısından başka bir şey değil

Afrika ziyareti öncesi havalimanında açıklamalarda bulunan AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bürokrasinin ne olduğunu bile bilmiyorlar. Vesayet çağrısından başka bir şey değil" diye konuştu.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Afrika ziyareti öncesi açıklama yapıyor. Erdoğan’ın konuşmasından başlıkla şöyle:

“Başbakanlığım dahil bugüne kadar 28 Afrika ülkesine 38 ziyaret gerçekleştirdim.

Bu açıklama CHP zihniyetinin vesayet zihniyeti olduğunun açık bir itirafıdır. Bürokrasiyi özellikle seçilmiş hükümete karşı çıkmaya davet etmek vesayet çağrısında başka bir şey değildir.

Biz CHP’nin özlemini çektiği vesayet düzeninin defterini çoktan dürdük. Bay Kemal’in heves ettiği vesayet günleri artık geride kaldı, boş heves. Türkiye bir hukuk devletidir. Bunu Bay Kemal’e hatırlatıyorum. Bay Kemal’in oyun oynadığı alan da değildir. Heves ettiğiniz günler geride kaldı. Cumhurbaşkanı’ndan en alt düzeydeki memura kadar herkes görevini hukuka uygun yapma mecburiyetindedir.

Kılıçdaroğlu’nun kamu görevlilerine yönelik bu tehdidi aynı zamanda açıkça bir suçtur. Sen nasıl olur da bu ülkenin memurlarını tehdit edersin?”