Hanzade Doğan kimdir?

Hepsiburada’nın Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Hanzade Doğan, online ve dijital iş alanlarında Türkiye’nin öncü iş insanları arasında yer almaktadır.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Girişimcilik alanındaki başarılarının yanı sıra, Türkiye’deki birçok köklü şirketin yönetiminde liderlik yapmıştır.2019 yılında “dünyanın en başarılı kadın teknoloji girişimcilerinden biri” olarak gösterilen Hanzade Doğan, Hepsiburada ile Türkiye’de perakende sektörünün dijital dönüşümüne önderlik yapmaya devam etmektedir. 

Liderlik yaptığı Hepsiburada’nın yanı sıra, Türkiye’nin sosyal ve toplumsal kalkınması için de çalışan ve bu doğrultuda sosyal sorumluluk çalışmaları yürüten Hanzade Doğan, eğitim alanında da topluma aralıksız katkılarını sürdürmektedir. Aydın Doğan Vakfı’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı da yapan Doğan, Türkiye’de genç kızların ve kadınların güçlenmesini destekleyen çalışmalarını sürdürmektedir. Doğan, bir sosyal sorumluluk projesi “Baba, Beni Okula Gönder” eğitim seferberliğine liderlik ederek, Türkiye’de genç kızlar için eğitimin önünde duran ekonomik ve kültürel engelleri ortadan kaldırmayı hedeflemiştir. Doğan ayrıca, kız çocuklarının eğitimi konusunda toplumsal farkındalığı arttırmak için ilki 2015’deolmak üzere, Aydın Doğan Vakfı ile UNICEF, UN Women, UNFPA işbirliğiyle Dünya Kız Çocukları günü konferanslarının düzenlenmesini sağlamaya devam etmektedir.