Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

14 Ekim 2021 Burç Yorumları

Hiç oldum

Doğdun… Evlat oldun… Yürüdün… Öğrenci oldun… Koştun… Anne yarısı oldun… Sınava girdin… Elin kalem tuttu… Kelamından ekmek kazandın… Yar oldun… Yâre oldun… Yaren oldun… Oldun… Oldun… Sonra bir baktın aslında “hiç” oldun…

Bugün… Ay Kova Burcu’nda dolaşıyor… Özgün Kova Burcu’ndaki Ay’la birlikte biz de kendimize objektif bir gözle bakabiliriz. Egomuzun esiri miyiz mesela? Gösteriş meraklısı mıyız? Bilime, nesnel düşünceye ne kadar önem veriyoruz? İnsanları gerçekten seviyor muyuz? Zor mu sorular?

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “ hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

İçinden geleni yapabilmek… Yapmacıksız, doğal olabilmek… Ne hissediyorsan doğrudan söyleyebilmek… Bugünün ana konuları da olabilir senin için. Zaten sen bunu hep yapıyorsun… Arkadan konuşacağına yüzüne söylersin değil mi?

Boğa ve Yükselen Boğa

Bugün… Duygularını, bağımsız ve özgür şekilde, akıl süzgecinden geçirerek ortaya koyabileceğin mekân kariyer yaşamın… Gerçi duygu ve akıl aynı anda bir araya gelemez ama… Zor olanda bu aslında.

İkizler ve Yükselen İkizler

Kopya çekmeyi sevmiyorsun değil mi? Kopya, bir başkasının bilgisinden nemalanmaktır… Onun bilgisini sömürmektir. Kopya çekmek seni ileri taşımaz, sınavlarından geçmeni sağlamaz. Özgün, özgür ve yaratıcı olamazsın. Demem o ki, başka birinin hayatına öykünme, kopya çekme…

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Kusursuz bir yöntem… Nedir mi kusursuz olan? Bir durumu gerçekleştiği anda, tam o anda özümseyebilmek ya da hataları bulabilmek… Yanlışları o anda sıcağı sıcağına düzeltmek… Yarına yük bırakmadan…

Aslan ve Yükselen Aslan

Bugün duygu oklarının ulaştığı yer evliliğin, eşin, evlilikle ilgili beklentin olabilir. Ya da dayanılmaz yalnızlığın… Bazen kendini, kimliğini tam olarak ortaya koyamadığını düşünüyor musun? Sanki karşındaki tanıyamıyor hâlâ seni… O sanıyor ki bekliyorsun… Oysa sen çoktan gittin.

Başak ve Yükselen Başak

Bugün… Kaydetmeyi unutma yazdıklarını, çizdiklerini ve en önemlisi çektiklerini… Emeklerinin bir çırpıda boşa gitmesini istemezsin değil mi? Bu arada, sakinliğini koruyabilirsin iyi olur gün içinde…

Terazi ve Yükselen Terazi

Tarzın böyle senin… Farklı olacaksın… Kendi modanı yaratacaksın… Ama modun bir başkasına bağlı… Karşındaki gülecek, sende ancak o zaman gülüyorsun. Bu bağımlılıklar neden? Hiç düşündün mü?

Akrep ve Yükselen Akrep

Farklı bir ev arayışı içindesin. Farklı bir oda arayışı içindesin. Arıyorsun… Arayış içindesin… Kendini ayrıştırıyorsun başkalarından… Araştırıyorsun daha iyisini… Peki, farkında mısın istediğinin? Elini, kolunu bağlayan sen olabilir misin?

Yay ve Yükselen Yay

Bugün… Duygularının ana odağında kardeşin, kardeşlik bağın, kardeş gibi gördüklerin olabilir. Kardeş özelinde ilişkini düşünebilirsin. Bir de ufak hatırlatma yapayım güne dair: “Ev alma, komşu al”

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Bugün… Değerler zincirine yeni bir halka ekleyebilirsin. Senin için en değerli şey nedir? Neleri değerli buluyorsun? Hayatına kimler değer katıyor? Değerlerini koruyabiliyor musun?

Kova ve Yükselen Kova

Bugün… Senin için, sana özel yeni zamanlar… Yenilenmenin, yeni döneme geçmenin potansiyel izlerini taşıyorsun. Hem sen seversin yeniyi, yenilenmeyi, yeni öyküler okumayı, yenilerle tanışmayı.

Balık ve Yükselen Balık

Bugün… Rüyalarını unutma… Gördüklerini de hayra yor. Rüyaların sana fırsat tanıyor özgür olabilmek adında, zincirlerini kırmak adına…