Özgür Aybaş’tan AKP’li Sancaktepe Belediyesi’ne tepki

AKP’li Sancaktepe Belediyesi’nin tekel bayilerin alması gereken “Eğitim kurumları ile ibadethanelere mesafe uygunluk yazısı” ücretini yaklaşık 11 kat arttırarak 3 bin 500 TL’den 40 bin TL’ye çıkarmasına Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş da tepki gösterdi. Aybaş, “Sancaktepe Belediyesi’nin de aldığı karar tamamen ideolojik bir tavırdır ve kabul etmiyoruz” dedi.

AKP’li Sancaktepe Belediyesi’nin sosyal yaşama müdahale etmek ve ilçede alkol satışını zorlaştırmak için aldığı skandal karara Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş da tepki gösterdi.
Sancaktepe Belediyesi, ilçede alkol satışına engel olmak için tekel bayilerin alması gereken “Eğitim kurumları ile ibadethanelere mesafe uygunluk yazısı” ücretini yaklaşık 11 kat arttırarak 3 bin 500 TL’den 40 bin TL’ye çıkarmasını Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş BirGün’e değerlendirdi.

İdeolojik Bir Karar

AKP’li belediyenin aldığı kararı kabul etmediklerini ve bu kararın ideolojik olduğunu vurgulayan Aybaş, “Bu mesafe meselesi sürekli bizim önümüze pişirilip pişirilip getiriliyor. Afyon’da da belediye başkanı ruhsat almak isteyen bayileri ‘biz bu günaha ortak olmayız’ diyerek mağdur etmişti. Yine Emniyet, bayileri asayiş bahane ederek zor durumda bırakıyor. Sancaktepe Belediyesi’nin de aldığı karar tamamen ideolojik bir tavırdır. Bu sorunu çözmesi gereken bizim aidat ödediğimiz odalardır. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken de ‘ben esnafımın yanındayım, böyle bir şey olmaz’ demiyor” dedi.