Hazine’den İzmir’de 7 özelleştirme

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, İzmir’in iki ilçesinde denize kıyısı olan taşınmazların da bulunduğu toplamda 7 taşınmazı satış yoluyla özelleştirmeye hazırlanıyor. Özelleştirmenin yapılması durumunda Başkanlığın kasasına en azından 12 milyon lira girmesi bekleniyor.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, İzmir’in iki ilçesinde toplamda 7 taşınmazı satış yoluyla özelleştirmeye hazırlanıyor.

Başkanlık, İzmir’in Urla ilçesi İçmeler Mahallesi’nde denizi kıyısı olan ve yan yana olan toplam yüzölçümü 28 bin 742 metrekareden oluşan 3 parseli tek seferde 4 milyon liralık geçici teminat bedeliyle satışa çıkarıyor.  Başkanlık yine Urla İçmeler’de denize kıyısı olan 18 bin 93 metrekarelik arsayı 3 milyonluk geçici teminat bedeli ve Urla İçmeler’de 11 bin 116 metrekarelik alanı 2 milyon liralık geçici teminat bedeliyle özelleştirecek.

Başkanlık ayrıca Çiğli’nin Balakçık ilçesinde yeşil alan olarak belirlenen biri 5 bin 547 metrekare diğeri ise 10 bin metrekarelik taşınmazları da 1 ve 2 milyon liralık bedellerle satış vitrinine ekledi.  Özelleştirme ilanında; pazarlık usulü ile gerçekleştirilecek ihaleler, pazarlık görüşmelerine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile yapılacak açık artırma suretiyle sonuçlandırılacağı bilgisine yer verildi.

Son teklif verme tarihinin 9 Kasım Salı olduğu satışların gerçekleştirilmesi durumunda Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı kasasına en az 12 milyon lira girmesi bekleniyor.