13 Ekim 2021 Burç Yorumları

Yadigâr

Odanda eşyaların var anılarını bir tek senin bildiğin… Duvarındaki taş boyama çocukluğunun hediyesi… Kitap ayracın sana böğürtlen mevsimini hatırlatıyor… Kitaplığındaki sayfası sararmış kitabın hediye annenden… Kolundaki mavi boncuklu bileklik yine bir doğum günü hatırası annenden… Evinin her odası ise yadigâr… Geçmişinden…

Bugün… Ay Oğlak Burcu’nda ilerliyor… Ay Oğlak Burcu’ndayken disiplinli olabiliriz… Sebatkâr davranabiliriz… Soğuk ve mesafeli davranabiliriz… Akıl ve mantık süzgecinden geçirmeden bir adım bile atmayız… Karamsar hissedebiliriz kendimizi ayrıca…

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Teknoloji artık yaşamın ayrılmaz parçası öyle değil mi? Şarj etmeden çalışmaz üçüncü elimiz telefon. Peki, ya sen kendini nasıl şarj ediyorsun? Neler seni kendine getiriyor? Kimler, kendini sana getiriyor?

Boğa ve Yükselen Boğa

Nüfusun fazlalaştı bu aralar. Ev gittikçe kalabalıklaşıyor. Kalabalıklar yormuyor mu seni? Ya da bir bahane mi kalabalıkların arasına sığınmak? Kendinle yüzleşmekten mi kaçıyorsun? Belki de yüzleşmekten kaçtığın için sivilcelendi suratın.

İkizler ve Yükselen İkizler

Topla… Çıkar… Çarp… Böl… Yine çıkamadın işin içinden. Dört işlemde kurtaramadı seni. Gerisini sen düşün. Belki ilk etapta düşünmeliydin gelirini, giderini… Belki ilk etapta yapmalıydın kâr, zarar hesabını.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Bakmak ve görmek arasında fark vardır… İki gözünle gerçekleştirirsen eylemi. Bakarsın ama görebilir misin? Tartışılır… Sen bugün görmeyi dene. İlişkindeki açmazları açabilirsin belki böylece.

Aslan ve Yükselen Aslan

Öz disiplinin yerinde bugün… Düşünceleri eyleme dönüştürebilme gücün yerinde, daha doğrusu elinde… İnsan ne yaparsa kendi eliyle yapar, tırnaklarıyla kazıyarak bir yerlere gelir… Emek harcaya harcaya.

Başak ve Yükselen Başak

İlmek ilmek işlemek gerekiyor günleri, geceleri… Bunu en iyi sen biliyorsun. Çünkü sebat edip başladığın işi tamamlayabiliyorsun. Sadece bunu yaparken bir tuzağa düşebiliyorsun. Geçmişe sığınmanın tuzağına…

Terazi ve Yükselen Terazi

Oh keyfin yerine geldi… Evinde olmanın keyfini çıkarabilirsin. Ev demişken… Dört duvar mıdır ev? İçinin güldüğü yer midir ev?

Akrep ve Yükselen Akrep

Düşünce sistemin üzerine konuşalım mı biraz? Mesela başkalarını yönlendirmek çalışmasan daha iyi olmaz mı? Bırak herkes istediği gibi düşünsün… Kimse senin gibi düşünmek zorunda değil.

Yay ve Yükselen Yay

Bazen mesafeli durmak iyidir. Mesafeyi korumak, sınırları çizmek… Her çalana kapıyı açmamak… Kapının göz deliğinden bakmak gerekiyor bazen kimin geldiğini anlamak için. Bazen seçici davranmak daha çok kazandırabilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Hımmm. Bugün günlerden güzellik. Bugün günlerden sen. Bugün günlerden yenilenme vaatlerinin yazıldığı gün. Bugün istediğin şeyler için harekete geçme günü… Bugün yenilik için kararlı olma günü.

Kova ve Yükselen Kova

Bugün duygularını maskeleyebilirsin. Aslında hiç yapmak istemediğin bir şeyi yaparken bulabilirsin kendini. Yaptığın bir iyilik kendini görev olarak hissettirebilir sana. Sınır çizmeyi öğrensen daha fazla gecikmeden.

Balık ve Yükselen Balık

Yetişkin olabilmek… Olgun davranışlar sergileyebilmek… Ne kadar önemli aslında… Hâlâ büyüyemeyen, olgunlaşamayan, yetişkin davranamayan insanların varlığı düşünülünce… Sen ne kadar olgunsun…