Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

12 Ekim 2021 Burç Yorumları

Kütüphane

Binlerce kitap raflarda… Sessiz tanığı geçmişin, dünün… Uygarlığın kokusu yayılıyor tüm ciltlerin arasında… Kütüphanelerde sessizlik ne kadar önemlidir aslında… Sen ve kitap arasına kimse girmesin diye… Sen ve okuduklarının arasına kimse girmesin diye… Sen ve satır araları buluşsun diye…

Bugün… Aşk ve sevgi deyince akla gelen Venüs, özgür ruhlu Yay Burcu’nda dolaşırken, Güney Ay Düğümü’yle kavuşuyor… Güney Ay Düğümü, bizi hedeflerimize götürür. Yolumuza rehberlik eder… İkilinin Yay Burcu’nda kavuşması, bize akıl ve sezgimizi birleştirmemizi, bilgilerimizi yaşamımıza katmamızı, öğrenmenin sınır olduğunu, hoş görünün yaşamın vazgeçilmesi olduğunu vurgular.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Bugün evde yok musun? Gene alıp başını ötelere mi uzandın? Haklısın, bazen kendine dışarıdan, uzaktan bakmak kaliteli yaşamın göstergesidir. Kaliteli yaşam derken, kişi kendini tanıyınca zaten yaşamı güzelleşir.

Boğa ve Yükselen Boğa

Araştırma sonuçların netlik kazanıyor. Finansal gücünün sembolü çıkan sonuçlar. Paranın, yatırımlarının geldiği sonuç seni memnun ediyor. Aslında son 18 ayın toparlanması yaşananlar.

İkizler ve Yükselen İkizler

Olaylara yaklaşımınla şaşırtıyorsun beni. Düştün, kalktın… Kararsız kaldın. Bazen de yanlış kararlar aldın. Ama olgunlaştın… Şimdi aynı yerde değilsin.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Sağlık… Ne acı ki kıymeti sadece kaybedince anlaşılıyor. O yüzden sağlıklı yaşamak altın kural olmalı. Kaybetmeden koruma yolları. Bunu en iyi sen bilirsin.

Aslan ve Yükselen Aslan

Keyfin yerinde… İşlerini tamamladın. Şimdi zamanına keyifli aktiviteleri ekleyebilirsin. Neler sana keyif veriyor? Alış veriş yapmak mı? Kitap okumak mı? Günlük yazmak mı? Oje sürmek mi?

Başak ve Yükselen Başak

Biraz huzur… Ve biraz da gölge bir alana ihtiyacın var. Yoruldun koşturmaktan güneş sıcağında. Bu yüzden belki de evinin gölgesine sığınma isteğin… Evinden dışarı çıkmama isteğin.

Terazi ve Yükselen Terazi

Kelimeler… Çok fazla düşünmeyiz üzerinde kelimelerin… Farkında olmadan çıkar ağzımızdan. Oysa iyileştirici gücü vardır kelimelerin. Sihirli değnek misali çağlar açar dimağımızda. Bugün, kelimelerin üzerinde düşünmeye ne dersin?

Akrep ve Yükselen Akrep

Hadi gel… Kendine gel mesela… Çizgini koru… Ne istediğini bil… Başkalarının etkisinde kalma… Kendine gel… Kendini bul… Kendini koru… Kendini hatırla…

Yay ve Yükselen Yay

Dönüşüm dönemi içindesin. Uzun yıllardan beri süren dönüşüm öyküsü. Şimdi artık son rötuşlar üzerinde çalışıyorsun. Kendini kendinden yaratıyorsun.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Panoramik bir manzaradan bakıyor gibisin yaşamına. Belki de artık hayatın işten, ev işinden olmadığını öğreniyorsun. Belki artık yaşamanın da ciddi bir iş olduğunu, en iyi yatırımın kişinin kendine yaptığı yatırım olduğunu anladın.

Kova ve Yükselen Kova

Her şey yolunda mı? İstediklerini elde edebiliyor musun? Yolunda aslında… İstediğin şeylere kavuşuyorsun. Ah bir de başkaları yerine kendini dinleyebilsen… Daha çok kazanacaksın ama…

Balık ve Yükselen Balık

Kariyer yaşamında her zamanki gibi yoğunluk. Bir iş bitmeden diğeri geliyor. Olsun başarmanın hazzı yüreğinde… Mutlusun… Bir şeyleri tamamladıkça… Sahi, kendini ne zaman tamamlayacaksın?