Mistral Carrera ve British Town’dan olimpik sporculara destek

İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Mistral Carrera ve British Town, Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezi (TOHM), Sporcu Eğitim Merkezi (SEM) ve milli sporcuları kapsayan, spor tesisi kullanımı ile İngilizce dil eğitimini hedefleyen bir protokol imzaladı.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici ve Mistral Carrera ve British Town Dil Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Melih Kahramaner tarafından imzalanan protokol ile uluslararası alanda ülkemizi temsil eden milli sporcular ile TOHM ve SEM sporcuları, 12 ay süresince hem Mistral Carrera’nın tesisini kullanabilecekler hem de ihtiyaç duydukları İngilizce dil eğitimini British Town uzmanlığı ile tamamlayacaklar.

Melih Kahramaner, ülkemizin milli ve olimpiyatlara hazırlanan başarılı sporcularına katkı vermekten dolayı son derece mutlu olduklarını söyledi. Başarının geldikten sonra ödüllendirilmesinden ziyade başarıya giden yolda sporcuların desteklenmesi gerektiğine dikkat çeken Kahramaner, “Uluslararası spor arenasında adından söz ettiren tüm ülkelerde başarı elde etme potansiyeli vadeden sporcular, bu uzun ve zorlu yolda desteklenerek başarıya ulaştırılıyorlar. Bizde ise başarı geldikten sonra destek olma gibi bir durum söz konusu. Bu algının değiştirilmesi gerektiğinden hareketle olimpiyatlara hazırlanan, milli formayı terleten, ulusal ve uluslararası yarışmalara hazırlanan

sporcularımıza tesisimizin olanaklarını yararlandırmaktan, başarıya giden yolda onlara küçük de olsa katkı koyabilmekten dolayı biz de gurur duyuyoruz” dedi.

Kahramaner: “İngilizce sporda da evrensel dil”

Özellikle uluslararası müsabakalarda, organizasyonun yapıldığı ülkeden bağımsız olarak sporcuların evrensel dilinin İngilizce olduğuna dikkat çeken Kahramaner, “İngilizce, sporcuların rakipleri ve hakemlerle iletişiminde tek evrensel dil. Sporcularımız için uluslararası sponsorlardan, basın ile diyaloglarına kadar İngilizce son derece gerekli. Bu anlamda British Town Dil Okulları ile sporcularımızı İngilizce eğitimi anlamında da desteklemek istedik. Bize bu imkanı verdiği için İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne de teşekkür ediyorum” diye konuştu.