Erdoğan’dan muhalefete: Sermaye ırkçısı

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, "CHP'nin başını çektiği sermaye ırkçısı ve yatırım düşmanı odaklara rağmen uluslararası yatırımcılar Türkiye'ye güveniyor, potansiyeline inanmayı sürdürüyor" dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adana Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan’ın konuşmasının gündeminde muhalefet vardı. Cumhurbaşkanı, muhalefetin yabancı yatırımcıları ürkütmeye çalıştığını iddia ederek, “CHP’nin başını çektiği sermaye ırkçısı ve yatırım düşmanı odaklara rağmen uluslararası yatırımcılar Türkiye’ye güveniyor, potansiyeline inanmayı sürdürüyor” dedi.

Erdoğan bir konuda başarısız olduklarını ifade ederek, “Ülkemizdeki büyük dönüşümden muhalefetin de nasiplenmesini sağlayamadık. Muhalefet kendini güncellemeyi başaramadı” diye konuştu.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nu hedef alan Erdoğan, pandemi süresince Adana’da açılan sahra hastanesine gönderme yaptı. Erdoğan, “Milletimize sahra hastanesi diye pazarladığı yerin koca bir hangar olduğu ortaya çıktı” ifadesini kullandı.

Erdoğan, Kılıçdaroğlu SSK Genel Müdürü olduğu dönemi hatırlatarak, “SSK’yı batıran bu değil mi yahu? Allah, milletimizi CHP zihniyetinin eline düşürmesin” dedi.