MEB ile Demirören Medya arasında iş birliği protokolü

Demirören Medya Grubu ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında 'Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü' imzalandı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Demirören Medya Yatırımları Tic. AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören ve Başkan Yardımcısı Meltem Demirören Oktay’ın katılımıyla Pera Palace Hotel’de protokol imza töreni düzenlendi.

Demirören Medya’ya teşekkür eden Yerlikaya, “Medyanın gelecekte istihdam edeceği, ihtiyaç duyacağı en az 2 dil bilen pırıl pırıl gençleri inşallah İstanbul’umuzdan yetiştireceğiz” dedi.

Demirören Medya Yatırımları Tic. AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören de, medya sektörünün yeni teknolojiler, toplumun farklılaşan haber alma yöntemleri ve ihtiyaçlarıyla değiştiğini dile getirerek, “Mesleğin ilkeleri ve özü aynı kalsa da mecraları ve araçları çeşitlenmiştir. Bu mesleğin hak ettiği şekilde yapılması için çağı yakalayan, yabancı dil bilen, yeni medyayı takip eden dünya çapında gazetecilik yapabilecek gençlerin yetiştirilmesi gerektiği konusunda hem fikiriz. İşte bizim de hedefimiz medyanın dinamiklerini erken yaşlarda gözleme şansı yakalamalarını sağlayarak vizyoner, pırıl pırıl gençler yetiştirmektir” diye konuştu.

Demirören, Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine ilişkin şu bilgileri verdi:

“Yönetimde Milli Eğitim Bakanlığı ile Demirören Medya yöneticilerinin de yer aldığı okulumuz Eylül 2022’de Demirören Medya Center içinde eğitime başlayacaktır. Öğrencilerimiz lise çağındayken gelecekte çalışacakları iş yerlerini görme fırsatı yakalayacak, mesleğin deneyimli isimleriyle yakın temas kurabilecektir. Okulumuz LGS ile öğrenci alan ve pansiyon sistemi de olan bir devlet lisesidir. Gazetecilik, televizyonculuk, internet yayıncılığı gibi medyanın tüm dallarda akademik eğitim verilecektir. Yabancı kaynakları takip edebilen, dünyayla iletişim kurabilen, küresel anlamda gazeteciliğe uygun medya çalışanları yetiştirebilmek için okulumuzun ilk yılı yabancı öğretmenlerin de ders verdiği yabancı dil hazırlık sınıfı olacak. Öğrenciler kurumlarımızda staj yapabilecek, Demirören Medya yöneticilerinden ders alabilecek.”

Konuşmaların ardından Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Yıldırım Demirören ve Meltem Demirören Oktay protokolü imzaladı. Yıldırım Demirören, Bakan Özer’e teşekkür plaketi takdim etti.