Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Fileler şenleniyor

Filenin Sultanları Kadın Milli Voleybol takımımız, Olimpiyat ve Avrupa şampiyonalarında mükemmel oyunlar çıkartarak kalplerimizi fethetti, başarılarıyla günlerce sevinç ve gurur kaynağımız oldu. Milli Takım perdesini şimdilik kapattıktan sonra heyecan yakında başlayacak Sultanlar Ligi’ne kaydı.

5 takım; VakıfBank, Fenerbahçe, Eczacıbaşı, Galatasaray ve Türk Hava Yolları (THY) müthiş bir sezona hazırlar. Herkesin son yıllarda birleştiği gibi, “Avrupa’nın en iyi ligi” olarak adlandırılan ligimiz sürpriz sonuçlara da gebe…

Nilüfer Belediye, Aydın Belediye ve Yeşilyurt da her rakibe kök söktürecek durumdalar. Geçen yılın şampiyonu VakıfBank yine büyük favori. Ezeli rakibi Eczacıbaşı ile alışveriş yaptı. Sırbistan Milli Takımı’nın kaptan pasörü Ognjenovuiç’i verdi, ABD Milli Takımı’ndan Ogbogu’yu aldı. Ayrıca Aydın’dan Milli smaçör Meryem Boz’u kadrosuna kattı. ABD’li Hackley, İsveçli Isabelle Haak, Brezilyalı Guimaraes ve orta oyuncu Zehra ile Ogbogu, son turnuvalarda patlama yapan Tuğba Şenoğlu kozları.

Eczacıbaşı, 37 yaşındaki Ognjenovuiç’i transfer ederek Sırbistan Köprüsü’nü kurdu. Ognjenovuiç-Boşkoviç ile hedefe yöneldiler. Ayrıca ABD’li Adams, Thompson, Harmon, Hande Baladın’a güveniyorlar. Ancak kupada Galatasaray’a set alamadan 3-0 yenilmeleri iyi olmadıklarının delilidir.

Fenerbahçe kadrosunu büyük ölçüde değiştirdi. Rusların iki göz bebeği, 17 yaşındaki “Geleceğin Yıldızı” olarak adlandırılan Fedorovtseva ile Lazareva’yı aldı. Sırbistan Milli Takımı’ndan Popovic ve Cristina sarı-lacivertli formayı terletecekler. Eczacıbaşı’ndan Meliha İsmailoğlu ve Tutku Burcu Yüzgenç yeni kozları.

THY ABD’li Carlini, Dixon, Rishel, Bulgar Rabadzhieva ve Kanadalı Van Ryk ile fileleri şenlendirecek.

Galatasaray çok iyi transferler yaptı, bu sene zirveye oynayacak. Polonya Milli Takımı’ndan Karftashu bir cevher. Yunan smaçör Vasilantonaki ve Planinsec çok iyi oyucular.

Harika maçlar izleyeceğiz.