Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

9-10 Ekim 2021 Burç Yorumları

Kimlik

Kim olduğunu bilmek… Sorsam biliyorsun kim olduğunu… Ama gerçekte ne kadar tanıyorsun kendini? Güçlü yönlerini biliyor musun? En zayıf halkanı mesela? Dışarıdan bakınca kendine ne görüyorsun? Gerçekte istediğin şeyleri mi söylüyorsun? Yoksa duyulmasını istediğin şeyleri mi söylüyorsun?

Bugün… Ay Akrep Burcu’nda seyir halinde… Ay Akrep Burcu’ndayken sezgilerimiz güçlü olur… Kendimizi yenileme, dönüştürme fırsatı bulabiliriz. Aynı zamanda hırslı olabiliriz. Ve bugün… Belki de içimizde büyüttüğümüz kötü duyguları yok etmek iyi olabilir. İntikam, kin ve kıskançlık gibi…

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “ hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı.

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Peki, şimdi ne olacak? Yani kendini nasıl hissediyorsun? Güçlü ve yenilmez mi? Huzursuz ve zihni bol soru işaretli mi? Hissetmekten söz açılmışken, bugün hislerin asıl güçlü olan değil mi?

Boğa ve Yükselen Boğa

Gereksiz yere kavga çıkarıyor öyle değil mi? Omzunun üstünden fısıldayan ses… Duyuyorsun… Ama istersen duymazlıktan gel. Sen iç huzurunu bozma boşu boşuna.

İkizler ve Yükselen İkizler

İtiraf edebilirsin. Biraz kuşkulusun bugün. İnsanlara, çalışma arkadaşlarına kuşkuyla yaklaşıyor gibisin. Sanki güven sorunun var. Yok, kendine değil güvensizliğin, bir başkasına…

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Dönüşüm başlayabilir öyleyse. Uzun zamandır hazırladın kendini. Gel-gitler yaşadın, endişeler taşıdın, düşeyazdın. Şimdi kararlısın. Aynada yeni bir sen görmeye.

Aslan ve Yükselen Aslan

Ev, herkes için farklı anlamlar taşır odadan odaya. Senin içinse farklı anlamları var. Hele de gözünü ilk açtığın ev. Çoğu zaman rüyalarında bile görüyorsun nohut oda, bakla sofa evini. Özlediğin evin mi, yoksa şimdilerde sadece fotoğrafta gizlenen yüzler mi?

Başak ve Yükselen Başak

“Dilin kemiği yok” derler. “Bir de bülbülün çilesi dili belası” derler. “Bana benden olur ne olursa, başım rahat durur dilim rahat durursa”… Liste uzayıp gider böylece. Bence sen anladın mesajı.

Terazi ve Yükselen Terazi

Bugün… Yine çok da sevmediğin konular gündeminde. Bütçe hesapları zorlayabilir seni. Keşke cimri olabilseydin biraz. Pardon, cimri demeyelim, tutumlu diyelim. Gerçi ister cimri, ister tutumlu diyelim. Sen böyle elin bolken, cüzdanın boş kalır.

Akrep ve Yükselen Akrep

Bugün… Ay Akrep Burcu’nda… Tanıdık değil mi? Tam sana özel bir yenilik var gökyüzünde. Kendini yenilemek için, kendini yeniden yaratmak için.

Yay ve Yükselen Yay

Ders çalışmayı sever miydin? Bence pek sevmezdin. Oturup çalışmak sana göre değil gibi. Peki, ders çıkarmayı sever misin düşlerinden? Düşlerin yardımcı olabilir sana geleceğini okumakta…

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Varsın takvimlerde mevsim sonbahar yazsın. Varsın yapraklar hüzün koksun. Sen yine de korkma pencereni açmaktan. Çekinme. Önce kalın perdelerini aç. Sonra da pencereni. Sahi, pencere önündeki çiçeklerin açtı mı?

Kova ve Yükselen Kova

Ulaştığın tepeden bir baksan ardına… Geride ne çok kırıntı kalmış. Ve sen ne çok yol almışsın. O yüzden geldiğin yeri iyi tanı… Geldiğin yeri iyi koru… Geldiğin yerin hiç unutma.

Balık ve Yükselen Balık

İlk görüşte Aşk’a inanır mısın? Belki de inanmalısın. Yoksa neden çarpsın yüreğin bu kadar hızlı? Neden bir gülümseme yüzüne oturmuş sürekli? Ve neden her seferinde yüzün kızarıyor O aklına geldikçe?