‘Yunanistan’ı Türkler Yönetiyor’

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Yunanistan’ın başkenti Atina’na önceki gün meydana gelen olayda üzerinde “Yunanistan’ı Türkler Yönetiyor” yazılı kamyoneti ile parlamento binası önüne gelerek havaya uçurmakla tehdit eden çiftçinin psikolojik sorunları olduğu belirtilerek sinir ve ruh hastalıkları hastanesine gönderildiği açıklandı.

Yunanistan’ın başkenti Atina’nın Amalias Caddesi’ndeki parlamento binası üzerine üzerinde “Yunanistan’ı Türkler Yönetiyor” yazılı kamyoneti ile gelerek eylem yapan ve parlamento binasını havaya uçuracağını belirterek eylem yapan 58 yaşındaki çiftçi polisler tarafından gözaltına alınmıştı.

Olay yerine gönderilen patlayıcı ve mühimmat uzmanları kamyonette arama yapmış bölgeyi araç ve yaya trafiğine kapatmıştı.

Akıl Hastanesine Gönderildi

Çiftçinin bugün yapılan yargılamasındaki savunmasında birbirinden tutarsız onlarca ifadesinin bulunduğu ve yapılan doktor kontrolünde ise akıl sağlığının yerinde olmadığının tespit edilmesi üzerine sinir ve ruh hastalıkları hastanesine gönderildiği ve bir süre müşahade altında tutulacağı belirtildi.