Dokuz Eylül’de para imama emanet

“Hastalara Manevi Destek” projesi kapsamında ülke genelinde birçok hastanede din görevlileri çalışırken, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde unvanı imam olan Ahmet Yüksel’in maaş mutemedi olarak görev yaptığı ortaya çıktı.

Hastalara Manevi Destek” projesi tüm tepkilere karşın sürdürülüyor. Diyanet İşleri Başkanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında 2015 yılında imzalanan işbirliği protokolüyle hayata geçirilen proje kapsamında, ülke genelinde birçok hastanede din görevlileri çalışmaya devam ediyor.

AKP’de 14 yıl genel başkan yardımcılığı ve dört dönem milletvekilliği yapan Prof. Dr. Nükhet Hotar’ın 2018 yılından beri yönettiği Dokuz Eylül Üniversitesi’nde (DEÜ) yeni bir skandal ortaya çıktı. Ülke genelinde birçok hastanede “hasta ve hasta yakınları ile hastane personeline belirli aralıklarla motivasyon sağlamak” ve dini konularda danışmanlık hizmeti sunmak amacıyla hastanelere imam atanırken, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde unvanı imam olan Ahmet Yüksel’in maaş mutemedi (devlet dairelerinde ve kimi işyerlerinde para götürüp getiren, kimi para işlerine bakan kişi) olarak görev yaptığı ortaya çıktı.

Sendika aidatı kesinti listesinde, maaş mutemedi olarak adı yazan Ahmet Yüksel’in yanı sıra listede Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Başmüdürü Yunus Emre Dinçaslan ve Hastane Başhekim Vekili Prof. Dr. Semih Küçükgüçlü’nün onayı bulunuyor.