Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

7 Ekim 2021 Burç Yorumları

Hatıra Defteri

Yaşadıkça birikiyor anılar… Anılar biriktikçe bir özlem başlıyor geçmişe… Merdivenli evin aklından çıkmıyor mesela… Duvarı posterlerle dolu odan… Sobada yanan odunun çıtırtısı… Tüm çocukluğun… Babanın mavi gömleği… Annenin meşhur tarçınlı keki… Sana arka çıkan ablaların… Fotoğrafta hep aynı yaşta kalacak ablan…

Bugün… Güneş ve Mars ikilisi buluyorlar Terazi Burcu’nda… Malum konu Terazi Burcu olunca, haktan, adaletten bahsetmek yerinde olur… Dengeden bahsedebiliriz. Arabuluculuktan bahsedebiliriz. Diplomasiden bahsedebiliriz…

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı.

Sevgiyle…

BurcuN.  

Koç ve Yükselen Koç

İradeni tüm gücünle ortaya koyman gereken zaman bulutundasın. Kararlı olmaya, elini taşın altına koymaya hazır gibisin. Hangi konuda mı? Elbette birlikteliğinde. Bu aralar odak noktan ilişkin zira.

Boğa ve Yükselen Boğa

Ses getiren işler başarıyorsun bu aralar. Kendine güvensen aslında daha da başarılı hissedebilirsin kendini. Yaptığın işleri, başarıları sahiplenmiyorsun. Bu kadar sahiplenici olmana rağmen.

İkizler ve Yükselen İkizler

Kolay vazgeçme bu kez. Sonuna kadar gitmeyi deneyebilirsin. Bazen ısrarcı olmak gerekiyor. Ama sen yine kararsızlarda ilk sırada geliyorsun. “ Aşk” kararlı olanı sever.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Hakkını arayabilmek sadece dış dünyanın gereği değil ki. İç dünyanda da hakkını aramalısın. Mesela, kendine yaptığın haksızlıklar hiç yok mu?

Aslan ve Yükselen Aslan

Keşke biraz hırslı olabilseydin. Hırslı olsaydın belki de sosyal medya fenomeni yani görüngüsü olabilirsin. Gerçi fenomen, görüngü olsan ne olacak? Paylaşmayı sevmiyorsun ki kendinle ilgili şeyleri?

Başak ve Yükselen Başak

Birikiyor üst üste… Henüz bir odayı temizlemeden… Henüz bir işi tamamlamadan… Birikiyor. Sadece… Biraz kararlı olsan… Biraz iradene boyun eğsen toplayacaksın. Lakin…

Terazi ve Yükselen Terazi

Fark et… Şükret… Ve dönüştür zamanı… Senin için… Zaten fırsat armağanlarıyla sınanıyorsun birkaç haftadır. Sana uzanan sihirli bir el var. Ve sana bir şeyleri hatırlatıyor… Yeniden hatırlayalım… Fark et… Şükret… Ve dönüştür…

Akrep ve Yükselen Akrep

Bilmediğini kabul etmeli insanoğlu. Her şeyi ben bilirim havalarında dolaşmamalı. Sonuçta herkes, her şeyi bilemez değil mi? Malum, her şeyin üstünde bir bilen mutlaka vardır. Unutma…

Yay ve Yükselen Yay

Maceradan maceraya… Gönülden gönüle… Oradan oraya… Hızlısın ve koşturuyorsun… Umutlu olmak sana kazandırıyor her daim. Büyük hedeflerini çizmek seni heyecanlandırıyor. Peki, hedeflerin için koşmaya hazır mısın?

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Yine bu aralar hayatının odak noktası kariyerin, kariyer planın, kariyer vizyonun. Belki de artık beklediğin terfi yaklaşıyordur. Belki de istediğin terfi için senin daha çok kendini göstermen gerekiyordur.

Kova ve Yükselen Kova

Bazı kelimeler ne kadar vurgulu öyle değil mi? Altını kırmızı kalemle çizerek söylemek gerekiyor sanırım. Mesela “ cesaret”, mesela “ sürdürülebilirlik”, mesela “ denge”… En çok hangi kelimeyi kullanıyorsun bu aralar?

Balık ve Yükselen Balık

Üç gün önce ne oldu? Beş gün sonra ne olacak? Bilemeyiz… Bir saat, bir dakika, bir saniye sonrasının ne olacağını bilemeyeceğimiz gibi… Sen kendini güvenceye al ve üç kuruş kenara koy.