Bahçeli: Türkiye’nin Suriye’deki taahhütlerine uymadığını söylemesi çarpıtmadır

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Konuşmasında Rusya-Türkiye ilişkilerine değinen Bahçeli, “Rusya Dışişleri Bakanı ve Kremlin Sözcüsü’nün Türkiye’nin Suriye’deki taahhütlerine uymadığını söylemesi çarpıtmadır” dedi. Partisinin seçim çalışmalarına başladığını da aktaran Bahçeli, Cumhur İttifakı’nın pek çok konuda yasal düzenleme kararı olduğunu bildirdi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) 27’nci dönem 5’inci yasama yılının başlamasının ardından partisinin ilk grup toplantısında konuştu. Konuşmasında Rusya-Türkiye ilişkilerine değerlendirmelerde bulunan Bahçeli, “Rusya Dışişleri Bakanı ve Kremlin Sözcüsü’nün Türkiye’nin Suriye’deki taahhütlerine uymadığını söylemesi çarpıtmadır” diye konuştu.

“Rusya’nın terörle mücadele sözleri bizler için inandırıcı değildir” şeklinde konuşan Bahçeli, “Sözde M4 karayolunun güvenliği için Suriye-Rusya ortaklığı tarafından kara operasyonu gündeme gelmiştir. Böylesi bir operasyon İdlib’dekilerin Türkiye’ye kaçması demektir ki buna olur vermemiz hayal ötesi beklentidir” ifadelerini kullandı.