Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

6 Ekim 2021 Burç Yorumları

Gittin gideli

Gittiğinde… “Zamana bırak” dediler…” Zamanla unutursun” dediler… “Zamanla alışırsın” dediler… Yok, öyle olmuyormuş… Senin zamansız gidişini hiçbir zaman dilimi dolduramıyormuş…  Kaybedince öteki yarısını tam olamıyormuş insan meğer…  Mevsimler değiştikçe daha çok üşütüyormuş yürekteki ayaz… Sağanak halinde boşalıyormuş özlem yağmurları… Hasret kavuruyormuş yürek yangınını… Ve içinde kopan fırtınalara rağmen, güçlü ve dimdik ayakta kalmakta kalmak zorunda kalıyormuş kalanlar…

Şimdi sensiz bir yıl daha bitiyor… Eminim hissetmişsindir sabah kahvemin ilk yudumunu senin için içtiğimi… Sesin hep benimle, duyuyorum ta yüreğimin en derininden… Ve bu yalan dünyada tek bir teselli cümlesine, daha doğrusu senin en sevdiğin şarkıya sığınıyorum: “ Elbet, bir gün buluşacağız”…

Bugün…  Ay ve Güneş Terazi Burcu’nda buluşuyor…  Yeni Ay gök kubbede süzülürken… Bizde hayatımızda yeni ay sembolleriyle yeni başlangıçlar yapabiliriz… Mesela adil olabilmek nefsini katmadan, kıskanmadan, kırmadan… Dengeli olabilmek dinleyerek tarafları… Bencil olmamak “benim duygularım demeden”… “Biz” e doğru yol alabilmek…

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Bugün… Yeni ay gökyüzünde… Yenilik sana evlilik, ortaklık konuların üzerinden gelebilir. Evliliğin, ortaklığınla ilgili yeni gelişmeler, yeni başlangıçlar yapabilirsin.

Boğa ve Yükselen Boğa

Bugün… Yeni ay gökyüzünde… Yeni bir dönemin başlangıcının adımları… Zaten ne zamandır duyuyordun ayak seslerini… O halde çalışma hayatında yenilik yapmak için tam zamanı… Ve bir yenilik daha olabilir… Dört patili bir canı evlat edinebilirsin.

İkizler ve Yükselen İkizler

Bugün… Yeni ay gökyüzünde… Yeni bir “ aşk” belki de sana göz kırpan… Önemli olan sen dengeli davranacak mısın? Adil ve uyumlu olabilecek misin? “Biz” olabilecek misin?

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Bugün… Yeni ay egemen gökyüzünde… Yeni ay ışıklarını sana evinden gönderiyor. Kendini, evini yenileme fırsatı. Belki de artık evini, yuva haline dönüştürme zamanı gelmiştir.

Aslan ve Yükselen Aslan

Bugün… Yeni ay güncesinin ilk günü… Yeni ay kaçırdığın, görmezden geldiğin yenilikleri, fırsatları karşına getirebilir. Yeni bir blog açmaya ne dersin? Yeni kitaplarla tanışmaya bir de.

Başak ve Yükselen Başak

Bugün… Yeni ay… Yeni ay gökyüzünde parlarken, senin de maddi hayatın yeniden şekillenebilir. Değerlerin üzerine düşünebilirsin. Adalet sistemin, hak, hukuk gözetmen zaten çok değerli değil mi?

Terazi ve Yükselen Terazi

Bugün… Yeni ay ihtişam katarken gökyüzüne… Sen de ev sahibi oluyorsun yeni aynın nazlı hallerine… Kendine yeni bir dünyanın kapılarını açabilirsin… Ya da kendin bir dünya olabilirsin.

Akrep ve Yükselen Akrep

Bugün… Yeni ayın yansımasını, rüyalar aleminden hissediyorsun. Belki de artık kendi öykünü okumaya başladın. Artık ne istediğini, nereye varmak istediğini biliyorsun. Öğrendin tüm gerçeklerini hayatın.

Yay ve Yükselen Yay

Bugün… Yeni ay… Yeni ay sana umutların olduğunu hatırlatıyor. Yeni ay sana dostlukların önemini hatırlatıyor. Yeni ay sana “ aşk”ın sonsuzluğunu anlatıyor.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Bugün… Yeni ay… Yeni ay sana hayat hedeflerini yeniden gözden geçirmek için fırsat çıkarıyor. Gerçekten hedeflerin neler? Gelecekte kendine nasıl bir hayat inşa etmek istiyorsun? İş ve ev hayatını dengeleyebilecek misin?

Kova ve Yükselen Kova

Bugün… Yeni ay… Yeni ay sana yeni bir öğreti sunuyor. Kendine yeni bir ders programı hazırlayabilirsin. Mesela ilişki yönetimi konusunda bir eğitim programı olabilir. Zira en zoru ilişkileri yönetebilmek.

Balık ve Yükselen Balık

Bugün… Yeni ay… Yeni ay maddi hayatına dair işlemlerle karşılaştırıyor seni… Doğrularını topla… Bencilleri çıkar… Değerlerini çarp… Neleri böleceğini de en iyisini sen biliyorsun…