Kılıçdaroğlu’ndan enflasyon çıkışı

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamlarına ilişkin açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, "Giderayak millet daha fazla yorma Erdoğan!" ifadelerini kullandı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) eylül ayı enflasyon verilerini açıkladı. TÜİK tarafından açıklanan verilere göre enflasyon eylül ayında yüzde 1,25 artış göstererek yıllık bazda yüzde 19,58 olarak gerçekleşti.

Enflasyon bir önceki ayda yüzde 1,12 artış göstererek yıllık bazda yüzde 19,25 olarak gerçekleşmişti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan da enflasyon rakamlarına ilişkin ilk değerlendirme geldi.

Sosyal medyadan açıklama yapan Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı:

“Eylül ayı Fiyat Endeksini açıklamış. Güya enflasyon aylık yüzde 1.55 artmış ve 19.58 olarak gerçekleşmiş. Saray’a önerim, 19.99’u emretsin, millet kampanya gibi algılar. İzahı yok, mizahı olsun bari. Markete pazara giden enflasyonun en az yüzde 40 olduğunu bilir. Saray harikalar diyarında yaşamaya devam ediyor. Tam seçim öncesi bir iki çadır açılır, market açılır, algılara oynanır nasıl olsa. Giderayak millet daha fazla yorma Erdoğan!”