18 yaşındaki Aleyna yaşamına son verdi, şüpheliler serbest

Iğdır'da 18 yaşındaki Aleyna A, geride not bir bırakarak şüpheli bir şekilde yaşamını yitirdi.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Iğdır’ın Pir Sultan Abdal Mahallesi’ndeki evlerinin 5. katından kendini boşluğa bıraktığı iddia edilen 18 yaşındaki Aleyna A. hayatını kaybetti. Aleyna A.’nın “Ölümümden G. A. sorumludur” yazılı bir not bıraktığını belirleyen polis, baba G. A. ile oğlu G. A.’yı gözaltına aldı. Gözaltına alınan baba-oğul ifadelerinin ardından delil yetersizliği nedeniyle adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, Aleyna’nın ailesi baba-oğlun serbest kalmasına tepki gösterdi.

İddiaya göre Aleyna A.’nın G. A. ile arkadaşlık yaptığı belirtildi. Iğdır’da inşaat işiyle uğraşan 42 yaşındaki G. A., oğlunun cep telefonuna bakarken Aleyna’nın fotoğraflarını gördü. Aleyna’ya ulaşan G. A., ofisine çağırarak iddiaya göre fotoğraflarla şantaj yaptı. Yaşanan olay sonrası bunalıma girdiği iddia edilen Aleyna A. yaşamına son verdi.

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Emniyetteki ifadesinin ardından mahkemeye çıkarılan G. A., Aleyna ile yaklaşık bir yıl önce tanıştığını ve 4 aydır birlikte olduklarını öne sürdü. Aleyna’nın oğlu ile liseden arkadaş olduğunu iddia eden G. A. ifadesinde, “Aleyna, intihar etmeden iki gün önce, pazartesi günü beni aradı. Annesinin rehabilitasyon merkezinde olduğunu, bir şeyler alacağını ancak parasının olmadığını söyledi. Kendisi ile buluştum, alışveriş yapıp hastaneye götürdüm. Gece de diğer evimde kaldık ama aramızda bir şey olmadı. Çarşamba günü de yine bir şeyler alıp hastaneye bıraktık. Sonra kendisini evine götürdüm. Perşembe saat 05.00’te polis gelip beni evimden aldı. Kendisinden daha önce ayrılmak istedim ama beni intihar etmekle tehdit etti. Hatta birkaç kez de intihara teşebbüs etti. Kendisi çok alkol alırdı. Okuldan atıldığı için liseyi dışardan bitirdi. Aleyna’nın intihar ettiği gece, kendi evimde kaldım. Binanın kameralarında bunlar kayıtlı. Yapılan araştırmalar sonunda gerçekler ortaya çıkacak. Yaklaşık iki ay önce bana mesaj yazıp intihar edeceğini söyledi. Ama inanmayıp telefonumu kapatarak uyudum. Sabah uyandığımda hastanede olduğunu söyledi. Yanına gittim. Eğer o gün ölseydi, ilgilenmediğim için suçlu olurdum. Çünkü attığı mesajlar vardı” dedi.

G. A., “Ben yurt dışında okuyorum. Lise birinci sınıfta aynı okuldaydık. Kendisi sevgilim değil, görmem, tanımam bile” dedi.