Süleyman Soylu: Dünyaya yön verecek güçlü yarınlara gidiyoruz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Çok güçlü yarınlara gidiyoruz. Sadece etrafınızdaki coğrafyaya değil, dünyaya da yön verecek güç yarınlara gidiyoruz. Afrin’e girdiğimizde Amerika- Avrupa bize mühimmatı kesti. Mühendislerimiz ay yıldızlı olan patent mühimmat üretip kahraman güvenlik görevlilerimize yetiştirdi” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü’ne 70 aracın teslim törenine katıldı.

“Dünya’nın yönsüzlüğüne yön vereceğiz”

Tören öncesinde konuşma yapan Soylu, “Çok güçlü yarınlara gidiyoruz. Sadece etrafınızdaki coğrafyaya değil, dünyaya da yön verecek güç yarınlara gidiyoruz. Yapacak çok işimiz var. Dünya’nın karşı karşıya kaldığı yüzsüzlüğüne yön vereceğiz. Dünya bir kere bize bu fırsatı verdi ve dünyaya adaleti gösterdik” ifadelerini kullandı.

“Bize mühimmatı kestiler”

Türkiye’nin huzur meselesine de değinen Soylu, şunları söyledi:

“Afrin’e girdiğimizde Amerika- Avrupa bize mühimmatı kesti. Acaba ne olacak diye hepimiz endişe içerisindeyken bizim evlatlarımız, bizim mühendislerimiz, ay yıldızlı patent olan mühimmatları üretti. Oradaki kahraman güvenlik görevlilerimize yetiştirdi. Türkiye’de yapacak çok iş var. Asil milletimizin yapacak çok işi var. Cumhur İttifakı’nın yapacağı çok işi var. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu ülkede ve dünyada ya yapacak çok işi var.”