Altın Portakal Film Festivali’nde açılış heyecanı

Antalya'da bu yıl 58'incisi düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin açılışı 10 bin kişilik spor salonunda korona virüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirildi.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Türkiye’nin en uzun soluklu film festivali olan Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin 58’incisi Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlendi. 10 bin kişilik spor salonunda gerçekleşen açılış töreni ise bu yıl da korona virüs gölgesinde yapıldı. Törene katılan sanatçılardan bazıları corona virüsüne karşı tedbir almak amacıyla maskeleriyle kırmızı halıda yürüdü. Törenin gerçekleşeceği salona gelen film ekipleri kırmızı halı sonuna kurulan platform önünde fotoğraf çektirdi. Festivalde bu yıl, Cumhuriyet tarihinin en büyük yangını olan Manavgat yangını nedeniyle ‘Gelecek umutla yeşerecek’ sloganıyla yola çıkıldı.

Kırmızı halıda yürüyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Festival Başkanı Muhittin Böcek, 58’inci Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde sinemaseverlerle bir araya geldiklerini söyledi. Geçen sene korona virüse yakalandığı için yaşam savaşı verdiğini, o nedenle 57’nci Antalya Portakal Film Festivali’ne katılamadığını belirten Başkan Böcek, “Bütün vatandaşların duaları ve iyi dilekleriyle bugünlere geldik. 1964 yılında Altın Portakalı başlatan Avni Tolunay başkanımızdan bugüne kadar gelenlere rahmet hayatta olanlara sağlık diliyorum. İnşallah bu hafta boyunca bütün vatandaşlarımız sinemaya, filmlere doyacak diye düşünüyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Nice Altın Portakallara” dedi.