Samsung Electronics, IDEA 2021’de 48 ödül kazandı

Samsung Electronics’in tüketicilerin yaşam tarzını iyileştiren ürünlerinde kullandığı tasarımlar, Uluslararası Tasarımda Mükemmellik Ödülleri’nde (IDEA 2021) 48 ödül birden aldı.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Samsung Electronics, dünyaca ünlü Uluslararası Tasarımda Mükemmellik Ödülleri’nde (International Design Excellence Awards – IDEA 2021) , yedi gümüş, üç bronz ve otuz sekiz finalist ödülü olmak üzere toplam 48 ödül kazandı. Amerika Endüstriyel Tasarımcılar Derneği’nin (IDSA) tarafından 1980 yılından bu yana düzenlenen IDEA ödülleri, Kuzey Amerika’daki en etkili tasarım ödülleri programı olarak yaygın kabul görüyor. IDEA ödülleri, kazananları belirlerken tasarımda inovasyonu, kullanıcılara ve topluma sağladığı faydaları en önemli kriterler olarak göz önünde bulunduruyor.  Samsung’un IDEA 2021 ödüllerinde çeşitli kategorilerde yaratıcı tasarım ödülüne layık görülmesi, birçok alanda tüketicilerin yaşam tarzına uygun geliştirdiği ürünlerin tasarımlarındaki mükemmeliyetini de gözler önüne seriyor.

Samsung Electronics Başkan Yardımcısı ve Kurumsal Tasarım Merkezi Başkanı Dontae Lee, aldıkları ödüllerle ilgili şöyle konuştu: “Salgın tüketicilerin yaşam biçimini birçok yönden etkiledi. Dolayısıyla nasıl bir değişim olduğunu takip ederek tüketicilere anlamlı deneyimler sunmak her zamankinden daha önemli hale geldi. Biz de farklı yaşam tarzlarına göre, tüketicilere optimize edilmiş deneyimler sunmaya ve her biri için en uygun tasarımı geliştirmeye de devam edeceğiz.”