Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Potalar şenlendi

Türkiye Basketbol ligi bu sezon büyük maçlara, sürpriz sonuçlara açık gibi görünüyor. İlk hafta sonuçları böyle bir yoruma ışık tuttu.

Ligin çiçeği burnunda takımı Denizli Merkezefendi Belediye ekibi, geçen sezon Türk Hava Yolları (THY) EUROLEAGUE’i kazanan, ligde de Fenerbahçe’yi eze eze yenip rakipsiz şampiyon olan Anadolu Efes’e ecel terleri döktürdü. 86-86 ile uzatmaya giden maçı son saniyelerde kolay bir hücumu sayıya çeviremeyerek 93-92 kaybetti. Denizli’nin bir ilçe takımının dev rakibine karşı böyle bir başarısı alkışlanmaya değer.

Sırp dahi Antrenör Obradoviç’ten sonra NBA koçu Kokoskov ile de beklediği başarıyı yakalayamayan Fenerbahçe, yeni bir Sırp antrenör Dordeviç ile yeniden zirve hedefinde. Darüşşafaka’yı 75-65 yenerek “Yarışta biz de varız” dediler.

Gelelim İzmir’in Türkiye ve Avrupa’da isim yapmış güçlü temsilcisi Pınar Karşıyaka’ya. Ergin Ataman ile birlikte Türkiye’nin en iyi antrenörü olan Ufuk Sarıca, bu sezon takımı şampiyonluğa oynatacak gibi görünüyor. İlk hafta Petkim’i ağır yenilgiye uğratarak döndüler. Sarıca’ya bu sezon hedefi sordum, “Pınar Karşıyaka’nın hedefi, her yıl şampiyonluktur. Ama gidiyoruz gidiyoruz bir yerde tıkanıyoruz. Bu kadro zenginliğine ve rotasyona bağlı. 8 yeni oyuncu aldık, taşlar zamanla yerine oturacak” dedi.

Galatasaray, sürpriz yapacak bir ekip görüntüsü verdi. Deplasmanda Büyükçekmece’yi rahat aştı. İlk haftanın diğer bir flaş ekibi Yüntaş Afyon, Gaziantep’i deplasmanda 86-85 yenerek haftanın en büyük sürprizini yaptı. Beşiktaş, Alperen ve Şehmuz’u kaybettikten sonra ligde sıkıntı yaşayacak gibi görünüyor. Bahçeşehir’e 86-77 yenilirken iyi değillerdi.

Bursaspor ve Tofaş yine ligi renklendirecekler. Bursa deplasmanları ateşten gömlek. Şimdilik görünen şu: Anadolu Efes, Pınar Karşıyaka ve Fenerbahçe favori. Ancak her maçları kora kor geçecek gibi görünüyor.