İzmirli iş kadınlarına mentörlük ve ihracat desteği

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) ile Gebze Organize Sanayi Bölgesi Teknoparkı (GOSB), imzaladıkları protokol ile işbirliği kararı aldı.

İmzalanan anlaşmaya göre iki kurum ortak projeler, seminer, çalıştay ve çeşitli konularda toplantılar düzenleyecekler. Protokolü, İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Sezgin ile GOSB Teknopark TTO Direktörü Tolga Bildirici imzaladı.

Sezgin: “Gebze OSB ile İzmirli iş kadınlarını buluşturacağız”

İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Sezginbu protokolün temel amacının her iki tarafın kendi görev veyetki alanları doğrultusunda ortak proje konularını belirlemek olduğunu söyledi. Protokol kapsamında ortak projelere yönelik hibe programlarını takip edeceklerini ve uygulayacaklarını anlatan Sezgin, “Gerek duyulduğunda toplantı, sempozyum, seminer ve çalıştay gibi faaliyetler düzenleyeceğiz. Belirlenen ortak projelerin tanıtım çalışmalarını yapacağız. Kazan kazan mantığıyla hareket edeceğiz. İzmirli iş kadınlarını Gebze OSB ile buluşturmaktan, beraber iş yapmaktan dolayı mutluyuz” dedi.

Bildirici: ‘Hızlandırıcı program uygulayacağız”

GOSB Teknopark TTO Direktörü Tolga Bildirici ise yapılan işbirliği ile İzmir’de dernek bünyesinde iş kadınlarına yönelik teknolojik ve girişimcilik konularında destek olacaklarını, GOSB Teknopark’ın hızlandırıcı programlarını uygulayacaklarını söyledi. Bu tür programları daha önce iki kez yaptıklarını dile getiren Bildirici, “Bizim, ticarileşmeye aday girişim fikirlerine destek ve hızlandırma programı olan “Fikrim Var, Ya Sonra?” mentörlük  programımızı İZİKAD ile beraber uygulayacağız. Burada yurt dışına açılmak isteyen ancak bunu henüz başaramamış firmalarımızı da Teknoparkımızın  İngiltere’de bulunan Blink UK  ofisine yönlendirerek firmaların yurt dışı pazarlarına erişmelerine de katkı vereceğiz” dedi.