Renklerin büyülü dünyasına yolculuk…

Türkiye’nin ilk efekt boya üreticisi olarak 1965 yılından bu yana sadece ülkemizde değil 4 farklı kıtada, 40’ı aşan ülkede faaliyetlerini sürdüren San Deco, kendi sektöründe fark yarattığı inovatif yaklaşımıyla “ezber bozmaya” devam ediyor.

Yarım asrı aşan başarı hikayesiyle Türk boya sanayinin büyümesine katkı sunan şirket, aynı zamanda sektörün vizyonunu genişletecek yenilikçi projelere imza atıyor.

San Deco, yapı sektörüne sağladığı çok boyutlu katkılara ve yenilikçi projelere bir yenisini ekledi: “CO_DE: Color By Design”. “CO_DE: Color By Design” projesinde Proje kapsamında; tasarımcılardan, bir yapının iç mekânında ya da dış cephesinde uygulanabilecek pano veya duvar grafiği tasarlamaları, kullanacakları dört renk ile bir renk paleti oluşturmaları istendi. Türkiye’nin önde gelen mimarlık ve iç mimarlık ofislerinden 84 tasarımcı 70 eserle projede yer aldı.

Mimarlık ve tasarım dünyasına katkı sağlamak amacıyla yola çıkan bu proje, sonuç ürünleriyle de izleyenleri renklerin büyülü dünyasında bir yolculuğa davet ediyor. Yapı ve tasarım sektörünün farklı paydaşlarına; mimarlara, iç mimarlara, tasarımcılara, mimarlık ve tasarım öğrencilerine, sanatla ilgili diğer disiplinlere ve perakende ürün kullanıcılarına ilham verecek renk paletlerinin ortaya çıktığı projenin küratörlüğünü ünlü mimar Yeşim Hatırlı üstlendi.

Projenin sonuçları ise sektörün paydaşlarına özel tasarlanan kitapta bir araya getirildi.  CO_DE: Color By Design proje lansmanı ve dijital sergi açılışı ise 4 Ekim Dünya Mimarlık Günü’nde online olarak düzenlenecek etkinlikle gerçekleştirilecek. Sergi 4 Ekim -30 Kasım tarihleri arasında www.codecolorbydesign.com adresinden ziyaret edilebilecek.