Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı mı?

Bursluluk sınavında sonuçlar erişime açıldı. Bursluluk sınav sonuçları http://www.meb.gov.tr internet adresinden ilan edilecek.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Eski adıyla PYBS yeni adıyla İOKBS olan bursluluk sınavı 5 Eylül tarihinden Türkiye genelinde gerçekleştirildi. MEB tarafından düzenlenen Bursluluk sınavına 5, 6, 7, hazırlık sınıfı, 9, 10 ile 11’inci sınıf öğrencileri katıldı. Sınav sonrasında binlerce aday İOKBS sonuçları için beklemeye başladı.

BURSLULUK SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sınav sonuçları 28 Eylül 2021 tarihinden itibaren http://www.meb.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir.

Okul müdürlükleri öğrenci velisinin istemesi hâlinde “Sınav Sonuç Belgesi”ni elektronik ortamdan alıp mühür ve imza ile onayladıktan sonra öğrenci velisine veya öğrenciye imza karşılığı verecektir.

BURSLULUK SINAVI SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

Bursluluk sınav sonuçları bugün için de http://www.meb.gov.tr adresinden erişime açılacak. Sonuç sorgulaması yapacaklar T.C. kimlik no ve doğum tarihi ile sonuçları görüntüleyebilecek.

BURSLAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Öğrenci bursları, Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmî Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliği hükümleri gereği, bursluluk sınavı kazanılarak okula kayıt yaptırılan tarihi izleyen Ekim ayı başından itibaren ödenir.