AKP’li başkanın skandal sözlerine MHP’den de sert tepki

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Elazığ’ın AKP’li Palu Belediyesi, belediyeye 5 işçi alımında AKP’li meclis üyelerine yakın kişilerin alınacağı iddiasıyla ilgili Belediye Başkanı Bekir Yıldırım’ın “Beş kişi için adam mı vuralım? Millet dünyayı yiyor, biz 5 kişi işe alıyoruz, çok mu görüyorlar?” açıklamasına muhalefet ve Cumhur İttifakı’nın ortağı MHP’den çok sert tepki geldi.

Elazığ’ın AKP’li Palu Belediyesi, 5 işçi alımı yapacağını duyurdu. Açılan ilana rağmen işçi alımlarının AKP’lilerin vereceği isimlerden olacağı iddialarına ilişkin AKP’li Palu Belediye Başkanı Bekir Yıldırım skandal bir savunma yaparak, “Beş kişi için adam mı vuralım? Millet dünyayı yiyor, biz 5 kişi işe alıyoruz, çok mu görüyorlar?” ifadelerini kullandı.

AKP’li belediye başkanının açıklamasını değerlendiren MHP Palu İlçe Başkanı açıklamanın bir itiraf niteliğinde olduğunu kaydetti.

Yıldırım’ın açıklamalarına ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan MHP Palu İlçe Başkanı Mehmet Yazar ise, şu ifadeleri kullandı;

*Son günlerde ilçe kamuoyunu meşgul eden Palu Belediyesi sürekli işçi alımlarıyla alakalı birçok iddia ortaya atılmaktadır. Alımların ilana gizli saklı çıktığı, müracaatların belediye personelleri tarafından alınmadığı ve işe alınacakların belediye başkanı ve belediye meclis üyelerinin akrabaları olduğu iddialar arasındadır.

*Belediye başkanının ülke gündemine düşen açıklamalarından iddiaların doğru olduğu ortaya çıkmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak hak hukuk adalet ilkelerine dayanan ve liyakat gözetilerek alımların şeffaf bir şekilde kura ile belirlenmesinden yanayız.

*İlçe halkımızın hakkını aramak hukukunu savunmak Milliyetçi Hareket Partisi’nin görevidir. Partimizin konunun takipçisi olacağını ve gerekli görüşmelerin yapılıp yanlıştan dönülmesi konusunda üzerine düşen sorumluluğu yerine getireceğini kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.