iPhone 13 Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Apple’ın yeni çıkardığı iPhone 13 birçok insan tarafından merakla bekleniyor.

Apple’ın yeni çıkardığı iPhone 13 birçok insan tarafından merakla bekleniyor. Türkiye’de de satışa sunulan iPhone 13, iPhone 13 Mini ve iPhone 13 Pro modellerinin fiyatları belli oldu. Telefonunu yenilemek isteyen kişiler hangi özellikleri istediklerini bir kenara not edip iPhone 13 ile kıyaslayabilir.

Birçok güzel özelliği ile insanların bir numaralı tercihi olmayı başaran iPhone 13 modelini almadan dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bu hususları şu şekilde sıralayabiliriz;

· Telefonun hasar alıp almadığını kontrol edin. Çatlak vs. olmaması gerekiyor.

· FACE ID güvenlik sisteminin çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

· İcloud hesabının açık olup olmadığını kontrol edin. Sıfır telefonlarda hiçbir icloud hesabı açık olmaz.

· Dokunmatik ekranın sorunsuz bir şekilde çalıştığını kontrol edin. Ekranda tutukluk vs. olması kısa süre sonra servise götürmek zorunda kalacağınızın işaretidir.

· Fener kısmını açın ve telefonun flaşının çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

· Kamera kontrolü yapın. Kameranın ıphone 13 özelliklerine göre çalıştığından emin olun.

· Sinematik modun çalışıp çalışmadığına bakın. Videoda birden fazla insana odaklanması demek sinematik modun çalıştığı anlamına gelir.

· Kulaklık kontrolü yapın.

· Ses ve görüntüleri kontrol edin. Görüntülerin canlı gözükmesi sesin ise net bi şekilde gelmesi önemlidir.

· Telefonda bulunan düğmelerin düzgün çalıştığından emin olun.

· Telefonun vidalarını kontrol edin. Telefon içerisinde bir işlem yapılmadıysa o vidalar yeni duracaktır.

· Wifi kısmının çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

· Telefonun kutusunda herhangi bir şeyin eksik olmadığından emin olun.

· Fatura almayı unutmayın.

· Garanti belgesinin olup olmadığına dikkat edin.

· Hoparlörün düzgün çalıştığından emin olun. Herhangi bir müziği açın ve dinleyin.

· Sıvı teması göstergelerini kontrol edin.

iPhone 13 Pro Özellikleri Nelerdir?

iPhone 13 Pro, 128, 256, 512 ve 1T depolama alanı ile satışa sunulmuştur. Iphone 13 Pro 146,7 mm uzunluk, 71,5 mm genişlik ve 7,65 mm derinliğe sahiptir. Telefonun ağırlığı ise 203 gramdır. Iphone 13 Pro 6.1 inç ekrana sahiptir. HDR ekran, Haptic touch, True Tone, birden fazla dil ve karakteri aynı anda kullanma, parmak izine dayanıklı yağ tutmayan kaplama gibi özellikleri vardır. iPhone 13 Pro, suya ve toza dayanıklıdır. 6 metre derinlikte maksimum yarım saat çekim yapma özelliği bulunur.

iPhone 13 Pro modelinde A15 bionic çip kullanılmıştır. Kamerasında ise birçok özellik mevcut. 15 kata kadar dijital zoom, 12 MP pro kamera sistemi, 3 kat optik yakınlaştırma, 2 kat optik uzaklaştırma, 6 kat optik zoom aralığı, gece modunda portre çekimi, derinlik denetimine ve bokeh efektine uygun portre modu, altı efekt, çift optik görüntü stabilizasyonu, sensör bazlı optik görüntü stabilizasyonu, altı bileşenli lens, gece modu, panorama, makro çekim, fotografik stiller, lens düzeltme, seri çekim modu gibi birçok özellik bulundurur.

Video kaydında ise sinematik mod özelliği Iphone 13 Pro modelinin en güzel özelliklerinden birisidir. Sinematik mod ile video kaydında birden fazla odak noktası oluşturulur. Kameraya biri yaklaştığında otomatik olarak odak noktası oluşmakta. Aynı zamanda manuel olarak da video kaydında odak noktası değiştirilebilir. FACE ID özelliği ile yüz tanıyarak güvenlik kilidi koyma özelliği bulunur. Iphone 13 Pro, pil gücü olarak da oldukça güçlüdür. Uzun süre şarja takmak zorunda kalmayacaksınız. Iphone 13 Pro ile 22 saate kadar video oynatabilir, 20 saate kadar online video izleyebilir ve 75 saate kadar ses çalabilirsiniz. Hızlı şarj özelliği sayesinde yarım saat içerisinde %50 şarj olmaktadır.