AKP’li vekil: ‘Dindarlar, ülkesine midesinden değil, gönülden bağlıdır’

AKP Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, isim vermeden AKP kurucularından olan Bülent Arınç’ı eleştirerek, “Dindarlar; yani milletimiz davasına, ülkesine midesinden değil, gönülden bağlıdır” dedi.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

AKP Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu partisinin danışma toplantısında, isim vermeden AKP kurucularından olan eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’ı eleştirdi. Katırcıoğlu, “Dindarlar; yani milletimiz davasına, ülkesine midesinden değil, gönülden bağlıdır” dedi.

AKP Kocaeli Teşkilatı’nın Kocaeli Kongre Merkezi’nde yapılan 107. Danışma Meclisi’nde konuşan AKP Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, isim vermeden Arınç’ı eleştirdi.

Bülent Arınç, geçen hafta katıldığı TV5’te katıldığı bir programda, “Bizim dindar insanlarımızın bile tamamen tersine döneceğini bir gün göreceksiniz. Çünkü onlar dini böyle hamaset kokulu konuşmaların yanında cebine giren ve cebinden çıkan paraya bakar. Eğer onda bir eksilme görüyorsa, din, iman, vatan, millet, bunlar bir kenarda durur, onlara saygısını eksik etmez ama değer yargıları tamamen değişebilir” diye konuştu.

Arınç’ın bu açıklamasına AKP Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Danışma Meclisi kürsüsünden bugün tepki gösterdi. Katırcıoğlu şöyle konuştu:

“Bugünlerde bir umutsuzluk tablosu, bir karanlık tablo, motivasyon düşürmeye yönelik her taraftan söylemler var. Bunlardan birisi de belki, bunu çok önemsiyorum ağırıma gidiyor. Diyor ki birisi çıkıp ‘dindarlar, cebine giren ve çıkan paraya göre siyasi tercihlerini belirleyecek’ diyor. Bunu söyleme cürreti gösteriyor. Ben de buradan huzurlarınızda diyorum ki dindarlar; yani milletimiz davasına, ülkesine midesinden değil gönülden bağlıdır.”